Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Uczniowie białostockiego ZSZ nr 2 realizują ciekawy projekt

(ab)
Podczas wyjazdu nie brakowało okazji do zwiedzania i poznawania Czech - tu uczestnicy w Kutnej Horze, nazywanej małą Pragą
Podczas wyjazdu nie brakowało okazji do zwiedzania i poznawania Czech - tu uczestnicy w Kutnej Horze, nazywanej małą Pragą
Młodzież wyrabia produkty, które przekazuje organizacjom charytatywnym.

Bardzo fajną w projekcie jest to, że przez naszą wspólną pracę możemy dać trochę szczęścia innym ludziom, którzy tego potrzebują - mówi Mateusz Sieńko, jeden z uczestników projektu.

- Na wyjeździe podszkoliłem język angielski i nauczyłem się parę zwrotów po czesku, poznałem część czeskiej kultury i obyczajów oraz zwiedziłem wiele ciekawych miejsc - dodaje Konrad Zalewski.

Młodzież z białostockiego Zespołu Szkół nr 2 uczestniczy w projekcie Comenius "Let's work together for pleasure". Ma on zasięg międzynarodowy - biorą w nim udział szkoły z sześciu państw: Czech, Litwy, Turcji, Włoch, Holandii i Polski. Uczniowie polscy właśnie przyjechali z pierwszego spotkania, które odbyło się w Chotebor (Czechy). Wspólnie z kolegami z innych krajów zrobili tam drewniane taborety i puzzle. Trafią one do młodzieży ze szkoły specjalnej.
Potem kolejno uczestnicy będą nawzajem odwiedzać się w poszczególnych krajach. Głównym zadaniem podczas spotkań będzie "praca dla przyjemności", czyli tworzenie małych produktów w międzynarodowych grupach. Później produkty te zostaną przekazane lokalnym organizacjom charytatywnym, takim jak domy dziecka, fundacje, organizacje pomagające dzieciom niepełnosprawnym

- Ważnym produktem będzie angielsko-czesko-turecki-holendersko-litewsko-włosko-polski słownik pojęć technicznych - opisuje Damian Czech, koordynator projektu z ZSZ nr 2. - Znajomość zwrotów technicznych ma w przyszłości ułatwić młodzieży zdobycie pracy.
Zagraniczne wyjazdy są dla uczniów również okazją do poznawania kolegów z innych krajów, zwiedzania oraz doskonalenia znajomości języków obcych. Młodzież bierze udział w lekcjach, są też wycieczki do lokalnych zakładów pracy w celu sprawdzenia możliwości zatrudnienia.

Duży nacisk kładziony jest również na kształcenie językowe. Wspólna praktyczna praca to także nauka podstawowych terminów technicznych w języku angielskim i języku narodowym partnerów projektu.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na wspolczesna.pl Gazeta Współczesna