Pogrom w Juchnowcu. Młoda Jagiellonia nie dała szans Koronie

MCK
Młoda Jagiellonia rozbiła Koronę Kielce 4:0. Mecz odbył się w sobotę w Juchnowcu. Archiwum
W sobotnim spotkaniu juniorów w Jagiellonii Białystok i Korony Kielce pierwsi rozgromili drugich 4:0. Zrehabilitowali się tym samym po poprzedniej przegranej z Wisłą. W Juchnowcu nie dali szans gościom.

W pierwszych minutach meczu dobrą okazję do objęcia prowadzenia mieli goście. Karpieszuka przed puszczeniem bramki uratowała poprzeczka. W 23. minucie gola zdobyła Jagiellonia - Buzun dośrodkował do Mystkowskiego, a ten pewnie strzelił głową. Jaga do przerwy prowadziła 1:0.

W drugiej połowie padły natomiast aż 3 bramki i białostoccy juniorzy pewnie rozgromili zespół z Kielc. Wprowadzony na boisko po przerwie Świderski zdobył gola po pierwszym kontakcie z piłką w 46. minucie. Z rzutu wolnego dośrodkowywał Mystkowski. Następnie w 67. minucie karnego wykorzystał Zińczuk. W 84. minucie padła czwarta bramka dla Jagiellonii - Domański ustalił wynik na 4:0 po prostopadłym podaniu Świderskiego

Juniorzy Jagiellonii następny mecz zagrają w środę, 20 sierpnia. Ich przeciwnikiem będzie Motor Lublin.