Jagiellonia Białystok - ŁKS Łomża: Juniorzy z Białegostoku lepsi

ted
Młodzicy Jagiellonii lepsi od ŁKS Łomża. W Centralnej Lidze wygrali 3:0.
Młodzicy Jagiellonii lepsi od ŁKS Łomża. W Centralnej Lidze wygrali 3:0. Archiwum
W Centralnej Lidze Juniorów spotkały się dwie drużyny z naszego okręgu. Jagielloni Białystok pokonała ŁKS 1926 Łomża 3:0.

To był ciężki mecz, jak przystało na derby województwa. Rywale postawili trudne warunki i o wygranej przesądziliśmy praktycznie w końcówce - mówi Samuel Tomar, trener juniorów Jagiellonii.

W pierwszej połowie spotkanie było wyrównane, ale na przerwę z jednobramkowym prowadzeniem schodzili gospodarze. Po rzucie rożnym najlepiej w zamieszaniu w polu karnym rywali odnalazł się Damian Grabowski, który wyprowadził żółto-czerwonych na prowadzenie.

- Szkoda tego straconego gola tuż przed przerwą. Na drugą połowę wyszliśmy z nastawieniem odrobienia strat i na pewno trochę strachu Jagiellonii napędziliśmy - mówi Arkadiusz Obrycki, trener ŁKS.

Łomżanie mieli nadzieję na wyrównanie do 85. minuty. Wówczas jednak miejscowi wyprowadzili zabójczą kontrę i Michał Dawidowicz podwyższył na 2:0. Przyjezdnych dobił w trzeciej minucie doliczonego czasu gry Emil Gajko, który po dośrodkowaniu Kacpra Falona z rzutu wolnego strzałem głową pokonał Adriana Jędraszczaka.