Wisła 0 - 2 Jagiellonia: Wygrana na wyjeździe. Żółto-czerwoni wiceliderem

mck
Jagiellonia wygrała w Krakowie z Wisłą 2:0.
Jagiellonia wygrała w Krakowie z Wisłą 2:0. Archiwum
Jagiellonia Białystok pokonała na wyjeździe Wisłę Kraków. Pierwszego gola w meczu strzelił Michał Pazdan. Ostatecznie gospodarzy dobił aktualny król strzelców Ekstraklasy, Mateusz Piątkowski.

Pierwsza połowa spotkania była nieciekawa i nudna. Zarówno gospodarze, jak i goście nie prezentowali nic szczególnego. Pierwsze 45 minut zakończyło się bezbramkowym remisem.

Dopiero w drugiej połowie meczu drużyny nieco się ożywiły. Pierwszego gola, w 53. minucie po rzucie rożnym, strzelił Pazdan, wyprowadzając swój zespół na prowadzenie. Świetnie dośrodkowywał Gajos, piłkę przepuścił Wasiluk, a Michał pewnie pokonał Buchalika.

W kolejnych minutach Wisła stworzyła kilka groźnych sytuacji pod bramką gości, jednak bardzo skuteczny okazał się Drągowski. Ostatecznie gospodarzy w doliczonym czasie gry dobił aktualny król strzelców Ekstraklasy, Mateusz Piątkowski. W 92. minucie meczu na bramkę Buchalika strzelał Frankowski. Golkiper Wisły obronił strzał, jednak Piątkowski nie dał mu drugiej szansy. Dobił odbitą piłkę i ustalił wynik na 2:0 dla Jagiellonii.

Po wygranym meczu w Krakowie żółto-czerwoni awansowali na pozycję wicelidera tabeli. W następnym meczu zmierzą się na własnym stadionie z Pogonią Szczecin.