Ślepsk Suwałki. Zawiedli po raz trzeci

Miłosz Karbowski
Bartłomiej Kluth (z lewej) dał dobrą zmianę na ataku, ale Ślepsk i tak przegrał z Camperem 0:3 M. Orłowska
Siatkówka - I liga. Ślepsk Suwałki próbował nawiązać walkę z Camperem Wyszków, ale ostatecznie goście nie pozwolili sobie nawet na stratę seta. Suwalczanie zostają bez zwycięstwa.

Ślepsk zaczął sezon od trzech spotkań u siebie, ale ma po nich zaledwie jeden punkt. W poprzednich kolejkach uległ Victorii Wałbrzych 0:3 i Espadonowi Szczecin 2:3. Małą pociechą wydaje się fakt, że dotychczasowi rywale nie należeli do słabeuszy, a raczej odegrają w lidze ważne role. Wyszkowski Camper, po zwycięstwie w Suwałkach, zasiadł na fotelu lidera.

Ślepsk wystąpił bez kontuzjowanego rozgrywającego Kamila Obrębskiego. W pierwszym secie suwalczanie praktycznie od początku ciągle gonili rywali. Ci prowadzili nieznacznie, ale konsekwentnie utrzymywali małą przewagę i triumfowali 25:22. Przy drugim setbolu w aut zaserwował Wojciech Winnik.

Po zmianie stron początkowo wydawało się, że gospodarze zdołają wyrównać stan meczu. Prowadzili bowiem 12:9. Niestety w dalszej części seta popełnili za dużo błędów. Przytrafiły im się serie traconych punktów. Kluczowa od stanu 17:18, gdy przegrali cztery kolejne akcje i szanse na zwycięstwo uciekły.

Chęci do walki Ślepsk jednak nie stracił. Bardzo dobrą zmianę Winnikowi dał Bartłomiej Kluth. Wyszkowianie mieli olbrzymie trudności z zatrzymaniem 22-letniego atakującego. To Kluth swoimi akcjami doprowadził do remisu 11:11, bo rywale zdążyli wcześniej uciec na trzy punkty. Żadna z drużyn nie odpuszczała. W Camperze świetne zawody rozgrywał były zawodnik Ślepska, Jakub Peszko. Setbola, a zarazem piłkę meczową w końcu wywalczyli goście. Przy stanie 23:24 i 24:25 gospodarze zdołali się obronić. Niestety, trzeciej szansy Camper nie zmarnował. Plasowany atak Krzysztofa Modzelewskiego zatrzymał Dariusz Szulik. Ślepsk poszuka teraz w środę pierwszego zwycięstwa w Siedlcach.

Ślepsk Suwałki - Camper Wyszków 0:3 (22:25, 21:25, 25:27)
Ślepsk: Gonciarz, Winnik, Rawiak, Skrzypkowski, Smoliński, Rudzewicz, Andrzejewski (libero) oraz Modzelewski, Schamlewski, Kluth, Urbanowicz.

Pozostałe wyniki 3. kolejki: KPS Siedlce - SMS PZPS Spała 1:3 (28:30, 25:17, 20:25, 21:25), Stal AZS Nysa - Espadon Szczecin 3:0 (25:20, 25:21, 25:19), Krispol Września - Victoria Wałbrzych 3:2 (21:25, 18:25, 26:24, 25:22, 15:10), Pekpol Ostrołęka - Aluron Warta Zawiercie 3:0 (25:21, 25:22, 25:14), Avia Świdnik - Kęczanin Kęty 0:3 (15:25, 20:25, 17:25), CARO Rzeczyca - AGH 100RK AZS Kraków 2:3 (15:25, 41:39, 25:21, 19:25, 14:16).