Piast - Jagiellonia: Drużyna Michała Probierza wygrywa w Gliwicach i obejmuje pozycję lidera

mck
Jagiellonia wygrała z Piastem na wyjeździe 2:0.
Jagiellonia wygrała z Piastem na wyjeździe 2:0. Archiwum
Drużyna Jagiellonii pewnie pokonała Piasta Gliwice w meczu wyjazdowym. Objęła tym samym pozycję lidera Ekstraklasy z dorobkiem 26 punktów.

Żółto-czerwoni w znakomitym meczu otwierającym ukończony już stadion przy Słonecznej rozgromili Pogoń Szczecin 5:0. Wskoczyli tym samym na 2. miejsce w tabeli. W kolejnym, wyjazdowym spotkaniu zmierzyli się na wyjeździe z Piastem Gliwice. Ponownie pokonali rywala i objęli pozycję lidera Ekstraklasy.

Pierwsza bramka padła w 34. minucie. Dryblingiem popisał się Dżalamidze, który po przejściu obrony podał piłkę Gajosowi. Ten pewnie wykończył akcję i Jara prowadziła 1:0.

W drugiej połowie zrobiło się bardziej nerwowo pod bramką gości, dobrze jednak interweniował Drągowski. Chociaż Piast dążył do wyrównania, w 86. minucie wynik meczu na 2:0 ustalił Tuszyński. Patryk wykorzystał błąd bramkarza rywali i umieścił piłkę w siatce Piasta.

Drużyna Michała Probierza udowodniła w Gliwicach, że jest w znakomitej formie. To czwarte z rzędu zwycięstwo Jagiellonii. Następny mecz żółto-czerwoni zagrają z GKS-em Bełchatów.

Bramki: Gajos (34'), Tuszyński (86')