Jagiellonia Białystok - Wisła Puławy 4:0 i ŁKS 1926 Łomża - ŁKS Łódź 1:0

(ted)
Jagiellonia Białystok - Wisła Puławy 4:0 i ŁKS 1926 Łomża - ŁKS Łódź 1:0 sxc.hu
Jagiellonia Białystok pokonała u siebie Wisłę Puławy 4:0,a ŁKS 1926 Łomża zwyciężył ŁKS Łódź 1:0 w meczach 12. kolejki Centralnej Ligi Juniorów.

Żółto-czerwoni kontynuują świetną serię - ostatnie spotkanie było już dziewiątym bez porażki. Wygrana z Wisłą nie przyszła im jednak łatwo - wszystkie cztery gole padły dopiero w drugiej połowie.

- Rywale do przerwy postawili nam trudne warunki. Po zmianie stron chłopcy pokazali jednak klasę i za to należą im się gratulacje - mówi trener Jagi Samuel Tomar.

Jagiellończyków czekają teraz dwa wyjazdy z rzędu. W najbliższy weekend do Rzeszowa, a w kolejny do Bełchatowa.

Powody do radości mieli też łomżanie, którzy odnieśli drugie zwycięstwo w tym sezonie. Gola na wagę trzech punktów w meczu z łodzianami zdobył w 65. minucie Bartosz Sulkowski. Mimo wygranej, podopieczni Arkadiusza Obryckiego nadal zajmują ostatnie miejsce w tabeli. W następnej kolejce zmierzą się w Warszawie z Polonią.

Jagiellonia Białystok - Wisła Puławy 4:0 (0:0).
Bramki: 1:0 Buzun 57, 2:0 Piechniak 62, 3:0 Gajko 80, 4:0 Falon 90.
Jagiellonia: Karpieszuk - Kuriata (78 Jadacki), Dudała, Maliszewski, Zińczuk, Bukowski (33 Piechniak), Samluk (46 Falon), Koncewicz, Buzun (85 Tomar), Grabowski, Gajko.

ŁKS 1926 Łomża - ŁKS Łódź 1:0 (0:0). Bramka: 1:0 Sulkowski 65.
ŁKS: Jędraszczak (46. Chludziński) - Kamienowski, Bajor, Sulkowski, Brutkowski, Walendziewski, Kraska (55. Świderski), Boroń, Tarnowski (85. Wszeborowski), Wiśniewski, Korytkowski.
Pozostałe wyniki 12. kolejki Centralnej Ligi Juniorów:

GKS Bełchatów - Stal Rzeszów 2:0, Legia Warszawa - Stomil Olsztyn 4:0, Wisła Kraków - Stal Mielec 2:3, Korona Kielce - Cracovia 1:2, Motor Lublin -Polonia Warszawa 3:4, Olimpia Elbląg - KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 3:0.

1. Legia 12 30 33:6
2. Jagiellonia 12 26 28:9
3. Polonia 12 24 27:16
4. Bełchatów 12 21 19:16
5. Wisła K. 12 21 19:19
6. Stal Rz. 12 21 16:12
7. Cracovia 11 19 18:16
8. Stal M. 11 17 18:14