Po meczu z Ruchem. Dziury w obronie i brak pomysłu w ataku

Wojciech Wojtkielewicz
Patryk Tuszyński w Chorzowie zdobył bramkę, ale Jagiellonia i tak wysoko przegrała z Ruchem 2:5. Wojciech Wojtkielewicz
Kiedy wypada ze składu jeden kluczowy zawodnik Jagiellonia ma już olbrzymie problemy. Gdy dwóch - staje się łatwym kąskiem dla rywali.

W wyjazdowym meczu z Ruchem Chorzów brak Michała Pazdana i Macieja Gajosa był aż nadto widoczny. Dodając fakt, że reszta zespołu spisała się raczej poniżej oczekiwań wysoka porażka 2:5 aż tak nie dziwi.

Absencję Pazdana odczuliśmy już przed tygodniem w przegranym na własnym stadionie spotkaniu z Bełchatowem (0:1). W niedzielę defensywa Jagi była jeszcze bardziej zdekoncentrowana i pozwalała niebieskim na wiele. Mieliśmy dziury w obronie i niestety, małą zdolność kreatywną w ataku.

Przekonaliśmy się jak wiele obecnie znaczy dla Jagiellonii Maciej Gajos. Pod nieobecność 23-letniego rozgrywającego ofensywne poczynania zupełnie się białostoczanom nie kleiły. Choć początek meczu był jeszcze obiecujący. Nasza drużyna prowadziła 1:0 po golu Tarasa Romanczuka - jedynego chyba zawodnika, który w Chorzowie zagrał na poziomie wyższym, niż się po nim spodziewaliśmy. Potem jednak błędy indywidualne i zespołowe spowodowały, że o korzystnym wyniku można było tylko pomarzyć.

Noty piłkarzy Jagiellonii za mecz z Ruchem Chorzów (skala ocen 0-6): Bartłomiej Drągowski - nota 2: Nie będzie mile wspominał wyprawy do Chorzowa. Pięciokrotnie wyjmował piłkę z siatki. Przy żadnym golu młody bramkarz szczególnie nie zawinił, ale nie pomógł też drużynie. Adam Waszkiewicz - 1: Występ zupełnie bez historii. Niemiłosiernie ogrywany przez gospodarzy. W 59. minucie zmieniony przez Jana Pawłowskiego. Sebastian Madera - 1,5: I on się pogubił. Grał zbyt miękko i za mało agresywnie. Martin Baran - 1,5: W pierwszej połowie kompletnie zagubiony. Sprokurował rzut karny i popełnił szereg błędów. Nieco ogarnął się po przerwie. Zespołowi to nie pomogło. Marek Wasiluk - 2,5: Starał się, kilka razy ładnie pokazał się w ofensywie. Dużo gorzej było w obronie.

Przemysław Frankowski - 1,5: Bezbarwny występ. Niby sporo biegał, ale niewiele z tego wynikało. W 82. minucie zmieniony przez Łukasza Tymińskiego. Rafał Grzyb - 2: Nawet on nie potrafił opanować sytuacji na boisku. Spore rozczarowanie. Taras Romanczuk - 3,5: Strzelił ładnego gola, zaliczył asystę i nieoczekiwanie pełnił rolę motoru napędzającego akcje żółto-czerwonych. Patryk Tuszyński - 3: Zdobył bramkę, miał asystę, szkoda tylko, że w kilku akcjach nieco się pogubił. Nika Dzalamidze - 2: Nie potrafił wziąć na siebie odpowiedzialności za grę. Nie radził sobie w indywidualnych pojedynkach z rywalami. W 65. minucie zmieniony przez Przemysława Mystkowskiego. Mateusz Piątkowski - 2,5: Absorbował grę chorzowskich obrońców, był aktywny, ale do czystych sytuacji strzeleckich nie dochodził. Jan Pawłowski - 1: Wszedł z ławki rezerwowych. Miał zwiększyć siłę ofensywną. Niestety, to nie była dobra zmiana. Przemysław Mystkowski - 1: Próbował, lecz w żaden sposób nie był w stanie odmienić losów spotkania. Łukasz Tymiński - niesklasyfikowany:** Grał za krótko, aby go oceniać.