Marta Mazurek jest pewna udziału w mistrzostwach Europy i świata

(mark(
Marta Mazurek jest w Polsce numerem 1 wśród kadetek
Marta Mazurek jest w Polsce numerem 1 wśród kadetek Archiwum prywatne
Marta Mazurek po wygraniu Pucharu Polski Kadetek w Łodzi jest pewna udziału w mistrzostwach Europy i świata.

Młoda szablista Trzynastki Białystok w drugich zawodach z cyklu Pucharu Polski Kadetek w Szermierce, rozegranych w Łodzi, okazała się bezkonkurencyjna, wygrywając wszystkie pojedynki.

Marta Mazurek najpierw w eliminacji grupowej zwyciężyła w 12 walkach, a w eliminacji bezpośredniej, pucharowej odprawiała rywalki z dużą przewagą trafień. Pokonała Aleksandrę Loda (UKS Szabla Brzoza) 15:2, Michalinę Fic (KKSz Konin) 15:7, Martę Okinę (AZS AWF Warszawa) 15:5, Agatę Marciniak (OŚ AZS Poznań) 15:8 i w finale Emilię Popczyk (TMS Sosnowiec) 15:5.

Na liście klasyfikacyjnej Polskiego Związku Szermierczego Mazurek zajmuje pierwsze miejsce z ogromną przewagą punktową i mimo że do rozegrania pozostają jeszcze cztery turnieje to już może szykować się do startu w mistrzostwach Europy i świata.
W Łodzi bardzo dobry start zanotowała także inna młoda szablistka Trzynastki Białystok Urszula Kurzyna, która zajęła piąte miejsce.

W rywalizacji chłopców białostocki klub także miał zawodnika na podium. Piotr Kurzyna zajął trzecie miejsce i w klasyfikacji Polskiego Związku Szermierczego plasuje się na drugiej lokacie.

Siódmy był z kolei Mateusz Prokopowicz, który aktualnie zajmuje czwarte miejsce na liście PZS.