Jagiellonia - Górnik. Jagiellonia wygrywa u siebie na koniec sezonu

mck
Jagiellonia 1:0 Górnik
Jagiellonia 1:0 Górnik Archiwum
13 grudnia w ramach 19. kolejki T-Mobile Ekstraklasy Jagiellonia Białystok na własnym stadionie podejmowała drużynę Górnika Zabrze. Białostockiemu klubowi udało się wreszcie przełamać.

W pierwszej połowie wyraźnie lepszy był zespół gospodarzy. Dobra gra poskutkowała w końcu bramką strzeloną w 27. minucie. Dzalamidze po dobrej akcji strzelał na bramkę gości, piłka odbiła się od spojenia, lecz pewnie dobił ją Frankowski, wyprowadzając żółto-czerwonych na prowadzenie.

W 45. minucie drugą żółtą kartkę za faul w środku pola na strzelcu bramki, Frankowskim, dostał Jeż. Po pierwszej połowie zespół Jagiellonii schodził z boiska prowadząc oraz mając przewagę jednego zawodnika.

W drugiej części spotkania Górnik wyraźnie przycisnął, starając się odrobić straty. Mimo kilku groźnych sytuacji, gościom nie udało się strzelić gola. Podobnie, jak gospodarzom. Mecz w Białymstoku zakończył się wynikiem 1:0 dla Jagiellonii.