Jagiellonia Białystok - Chrobry Głogów 3:1

Mariusz Klimaszewski [email protected]
Jagiellonia rozpoczęła sparingi od porażki z Wigrami Suwałki 0:1. Od tego meczu podopieczni trenera Michała Probierza wygrali trzy razy, remisując raz. Wczoraj pokonali Chrobrego Głogów 3:1. Andrzej Zgiet
Żółto-czerwoni w Grodzisku Wielkopolskim rozegrali kolejny sparing wygrywając z Chrobrym 3:1

Jagiellonia Białystok - CHROBRY GŁOGÓW 3:1 (1:1)
1:0 Karol Mackiewicz 28, 1:1 Tomasz Zając 34, 2:1 Paweł Sawicki 64, 3:1 Przemysław Mystkowski 79.
Żółte kartki: Ilków-Gołąb - Pazdan.
Jagiellonia: Bartłomiej Drągowski (46 Krzysztof Baran) - Filip Modelski (46 Karol Świderski; 80 Emil Gajko), Igors Tarasovs (46 Rafał Augustyniak), Sebastian Madera (46 Michał Pawlik), Marek Wasiluk (46 Jonatan Straus) - Karol Mackiewicz (46 Jegor Zubowicz), Rafał Grzyb (46 Łukasz Tymiński), Michał Pazdan (46 Taras Romanczuk), Przemysław Frankowski (46 Paweł Sawicki), Maciej Gajos (46 Przemysław Mystkowski; 84 Kacper Piechniak) - Mateusz Piątkowski (46 Patryk Tuszyński).

Piłkarze Jagiellonii Białystok powtórzyli wczoraj wynik, który uzyskali z Chrobrym Głogów w jesiennym meczu Pucharu Polski. Wtedy też wygrali 3:1. Mecz z drużyną z Głogowa (12. miejsce w I lidze) był już czwartym spotkaniem rozegranym podczas zgrupowania w Grodzisku Wielkopolskim. Białostoczanie wyszli na prowadzenie w 27. minucie, gdy skutecznym strzałem w okienko bramki Chrobrego popisał się Karol Mackiewicz, wcześniej otrzymując dokładne podanie od Macieja Gajosa. Szybko rywale wyrównali, gdy Tomasz Zając sześć minut później zaskoczył Bartłomieja Drągowskiego.

W drugiej połowie trener Probierz do gry posłał drugą jedenastkę. W 60 minucie strzał Patryka Tuszyńskiego celnie dobił Paweł Sawicki, a w 79. minucie Przemysław Mystkowski ustalił wynik spotkania na 3:1.

Niestety, wiosną na boisku nie zobaczymy Słowaka Martina Barana. Jego kontuzja kolana okazała się groźniejsza i czeka go półroczna rehabilitacja.

Z kolei bramkarz żółto-czerwonych Jakub Słowik, który dostał wolną rękę w poszukiwaniu nowego pracodawcy wyjechał na Wyspy Brytyjskie, gdzie przez tydzień będzie testowany w klubie zaplecza angielskiej ekstraklasy Reading.

Blisko zmiany klubu jest także Adam Waszkiewicz. Obrońca Jagiellonii miałby zostać piłkarzem Rakowa Częstochowa.

Jagiellończycy na zakończenie zgrupowania w Grodzisku Wielkopolskim zagrają dwa mecze. W piątek, najpierw sprawdzą formę w spotkaniu z Miedzią Legnica, a później z Górnikiem Wałbrzych.

Po krótkim pobycie w Białymstoku podopieczni trenera Michała Probierza 26 stycznia udadzą się na drugi obóz, tym razem zagraniczny do Turcji.

Pierwszy mecz ligowy po zimowej przerwie Jagiellonia rozegra 15 lutego w Warszawie z liderem T-Mobile Ekstraklasa Legią Warszawa.