Na Piątkowskiego można liczyć

Mariusz Klimaszewski [email protected]
Mateusz Piątkowski w 86. minucie przesądził o zwycięstwie Jagiellonii w meczu z Użhorodem. Wojciech Wojtkielewicz
Jagiellonia Białystok w pierwszym sparingu na zgrupowaniu w tureckiej Alanyi pokonała dwunasty zespół ukraińskiej ekstraklasy Howerlę Użhorod 1:0.

Jagiellonia w siódmym meczu sparingowym z rzędu nie dała pokonać się rywalom. Od porażki z Wigrami Suwałki, poniesionej na początku okresu przygotowawczego, podopieczni trenera Michała Probierza pięć razy wygrali, remisując dwukrotnie.

Zgrupowanie w Turcji rozpoczęli obiecująco od wygranej z Howerlą Użhorod 1:0, a zwycięskiego gola zdobył na cztery minuty przed końcem spotkania Michał Piątkowski.

Pierwsza połowa wczorajszego sparingu upłynęła z lekką przewagą zespołu ukraińskiego, który był groźniejszy w swoich atakach. Białostoczanie zaś grali niedokładnie, popełniając zbyt wiele strat. Już w 7. minucie od utraty bramki uratował Jagę słupek, a pod koniec pierwszych 45. minut doskonale w bramce spisał się Bartłomiej Drągowski, który wybronił dwa groźne strzały Ukraińców.

Jagiellończycy w sumie tylko raz poważniej zagrozili bramce rywali, ale dośrodkowanie Jonatana Strausa było minimalnie niedokładne i Patryk Tuszyński nie zdążył dokładnie uderzyć piłkę głową.

W drugiej połowie meczu walki lepsze wrażenie sprawiali białostoczanie. Najpierw, w 51. minucie Karol Mackiewicz strzelił na bramkę Użhorodu, ale na posterunku był bramkarz rywali. Kilka minut później, po podaniu Przemysława Mystkowskiego, Piątkowski posłał piłkę minimalnie obok słupka bramki.

W 70. minucie Jagiellonia powinna objąć prowadzenie. Paweł Sawicki zagrał piłkę do Mystkowskiego, a ten próbował lobować golkipera. Niestety, niedokładnie.

Zwycięska bramka padła tuż przed końcem spotkania, gdy zagranie Karola Świderskiego wykorzystał nasz najlepszy strzelec Mateusz Piątkowski.

Trener Michał Probierz po sparingu powiedział dla oficjalnej strony klubowej: - Pracowaliśmy bardzo intensywnie przez ostatnie dni . W pierwszej połowie widać było nasze zmęczenie, w drugiej części z dobrej strony pokazali się młodzi piłkarze. Bramka Piątkowskiego na pewno pozwoli mu nabrać pewności siebie. Próbowaliśmy też przećwiczyć różne warianty gry.

Jagiellonia Białystok - Howerla Użhorod 1:0 (1:0)

Bramka: 1:0 Mateusz Piatkowski 86.
Jagiellonia:
(I połowa) Bartłomiej Drągowski - Filip Modelski, Sebastian Madera, Michał Pawlik, Jonatan Straus - Nika Dzalamidze, Taras Romanczuk, Rafał Grzyb, Przemysław Frankowski, Maciej Gajos - Patryk Tuszyński.
(II połowa) Krzysztof Baran - Rafał Augustyniak, Igors Tarasovs, Kamil Pajnowski (80 Jan Pawłowski), Marek Wasiluk - Karol Świderski, Przemysław Mystkowski, Łukasz Tymiński, Pawieł Sawickij, Karol Mackiewicz - Mateusz Piątkowski.