Polscy szczypiorniści przegrali walkę o finał MŚ. Katar lepszy o dwie bramki (wideo)

(PGNiG/x-news)
Finał mistrzostw świata piłkarzy ręcznych nie dla Polaków. W półfinale biało-czerwoni przegrali z gospodarzem turnieju - Katarem 29:31.

Początek spotkania należał do graczy Michaela Bieglera, którzy zaczęli z impetem i kilkukrotnie obejmowali dwubramkowe prowadzenie. Znakomicie spisywał się Michał Jurecki, który w pierwszych 30 minutach zanotował aż 6 trafień, a starcie zakończył z ośmioma golami. Końcówka pierwszej połowy należała jednak do Katarczyków.

Na przerwę schodzili z prowadzeniem 16:13. W drugiej części spotkania mnożyły się błędy Polaków w ataku, a rywale zbyt łatwo dochodzili do sytuacji rzutowych. W ich szeregach kapitalnie spisywał się bramkarz Danijel Szarić, który miał bardzo wysoki procent udanych interwencji. Mimo pogoni w końcówce biało-czerwoni nie zdołali odrobić strat i w niedzielę powalczą o brąz.