Jagiellonia wiceliderem! Zwycięstwo nad Śląskiem i kołyska dla Pazdana

(mark)
Wojciech Wojtkielewicz
Jagiellonia Białystok pokonała na wyjeździe Śląsk Wrocław 1:0 i została wiceliderem T-Mobile Ekstraklasy zrównując się punktami z Legią Warszawa. Zwycięskiego gola zdobył w 13. minucie Karol Mackiewicz.

Jagiellonia rozegrała kapitalny mecz i zwyciężyła po raz drugi z rzędu w wiosennych rozgrywkach. Gola zdobył w 13 minucie strzałem z głowy Karol Mackiewicz. W chwilę później piłkarze Jagi wykonali kołyskę dla Michała Pazdana, któremu urodził się syn. Śląsk miał więcej z gry, stworzył wiele groźnych sytuacji, oddał też więcej strzałów, ale w bramce doskonale spisał się Krzysztof Baran, który był nie do przejścia dla piłkarzy gospodarzy. Baran zastąpił w bramce żółto-czerwonych Bartłomiej Drągowskiego, który nabawił się drobnego urazu na treningu.

Śląsk Wrocław - Jagiellonia Białystok 0:1 (0:1)
Bramka: 0:1 Karol Mackiewicz 13.
Śląsk: Jakub Wrąbel - Paweł Zieliński, Piotr Celeban, Tomasz Hołota, Dudu Paraíba - Flávio Paixão, Lukáš Droppa (81 Mariusz Pawelec), Tom Hateley, Krzysztof Danielewicz (76 Miloš Lačný), Kamil Dankowski (76 Róbert Pich) - Marco Paixão.

Jagiellonia: Krzysztof Baran - Filip Modelski, Sebastian Madera, Igors Tarasovs, Jonatan Straus - Nika Dzalamidze, Rafał Grzyb, Michał Pazdan (65 Taras Romanczuk), Maciej Gajos (77 Łukasz Tymiński), Karol Mackiewicz (59 Mateusz Piątkowski) - Patryk Tuszyński.
Żółte kartki: Droppa, Pawelec (Śląsk) - Mackiewicz, Tymiński, Dzalamidze (Jagiellonia)
Sędziował: Paweł Raczkowski (Warszawa).
Widzów: 9097.