Słaba skuteczność Jagi i najsłabszy mecz ŁKS

(ted)
Juniorzy ŁKS 1926 Łomża pozostali na ostatnim miejscu
Juniorzy ŁKS 1926 Łomża pozostali na ostatnim miejscu Anatol Chomicz
Nie była to udana kolejka spotkań w Centralnej Lidze Juniorów. Zespoły Jagiellonii Białystok i ŁKS 1926 Łomża przegrały swoje mecze jedną bramką. W tabeli Jagiellonia jest trzecia, a łomżanie zajmują ostatnie, 16. miejsce.

Oba zespoły z naszego regionu poniosły porażki w stosunku 1:2. Jagiellonia Białystok uległa w Ostrowcu Świętokrzyskim KSZO, a ŁKS 1926 Łomża nie sprostał u siebie Wiśle Kraków. O ile przegrana łomżan nie jest niespodzianką, to wpadka żółto-czerwonych jak najbardziej.

- Zawiodła skuteczność i potwierdziło się powiedzenie o niewykorzystanych sytuacjach, które się mszczą. Nie potrafiliśmy wykorzystać rzutu karnego - przyznaje Samuel Tomar, trener białostoczan.

Przyjezdni objęli prowadzenie już w 7. minucie. Niestety, gospodarze przed przerwą wyrównali. W61. minucie po faulu na Emilu Gajko sędzia podyktował jedenastkę, jednak Damian Dudała trafił w słupek. Dwie minuty przed końcem padł zwycięski gol dla KSZO Ostrowiec Świętokrzyski.

Trzecią porażkę w czwartym tegorocznym występie ponieśli natomiast łomżanie.

- To było nasze najsłabsze spotkanie w tej rundzie - komentuje Mateusz Miłoszewski, trener ŁKS.

Przed świętami oba zespoły z naszego województwa zagrają kolejne mecze. Łomżanie zmierzą się w Kielcach z Koroną, a Jaga podejmie w Juchnowcu ŁKS Łódź (sobota, godz. 12.30).

KSZO Ostrowiec Świętokrzyski - Jagiellonia Białystok 2:1 (1:1).

Bramki: 0:1 Piechniak 7, 1:1 Mężyk 18, 2:1 Mężyk 90.

Jagiellonia: Karpieszuk - Buzun, Łupiński, Dudała, Zińczuk (75. Kondraciuk), Dawidowicz (55. Falon), Tomar (46. Samluk), Prusaczyk, Piechniak (70. Plago), Gajko, Grabowski.

ŁKS 1926 Łomża - Wisła Kraków 1:2 (0:1). Bramki: 0:1 Janur 23, 0:2 Wąsikowski 67, 1:2 Korytkowski 80.

ŁKS: Jędraszczak - Kaczyński (60 Wawrzyniak), Bajor, Chorążewicz, Malinowski, Kamienowski, Świderski, Boroń, Korytkowski, Tarnowski (46 Sulkowski), Kraska.

Pozostałe wyniki: Stal Mielec - GKS Bełchatów 0:1, Cracovia Kraków - Stomil Olsztyn 2:0, Polonia Warszawa - Wisła Puławy 6:1, ŁKS Łódź - Stal Rzeszów 1:4, Olimpia Elbląg - Legia Warszawa 2:0, Motor Lublin - Korona Kielce 2:1.