To może być historyczny sezon

Krzysztof Sokólski [email protected]
Jagiellonia pokonując Piasta Gliwice 2:1 zapewniła sobie awans do ósemki drużyn, która walczyć będą o mistrzostwo Polski Andrzej Zgiet
Noty zawodników Jagiellonii Białystok za mecz z Piastem Gliwice.

Gra Jagiellonii nie wszystkim musi się podobać. Ale miejsce w tabeli zajmowane przez żółto-czerwonych już robi wrażenie. Trzecia pozycja zamyka usta wszystkim malkontentom narzekającym na styl gry ekipy Michała Probierza.

Na dwie kolejki spotkań przed zakończeniem sezonu zasadniczego mamy 45 punktów na koncie i lokatę gwarantującą udział w grupie mistrzowskiej. Dla porównania w analogicznym czasie, w 2014 roku tych punktów było 38., co dawało 8. miejsce, a sezon zasadniczy zakończyliśmy w efekcie w strefie spadkowej.
Można zatem już dzisiaj stwierdzić, że obecny sezon jest dużo lepszy od poprzedniego. Prawdą jest, że nie wszystko w grze Jagiellonii funkcjonuje prawidłowo.

Zastanawiające jest, iż w kolejnym spotkaniu Jagiellonia prezentuje się dużo słabiej w drugiej połowie meczu. To wszystko widać, ale widać też miejsce w tabeli i ono generalnie jest najważniejsze. Można utyskiwać na różne rzeczy, lecz nie zmienia to faktu, że Jaga stoi przed olbrzymią szansą uzyskania najlepszego ligowego wyniku w swojej historii. I Probierz najwyraźniej ma ochotę w tej historii trochę pomieszać. Oby mu i jego piłkarzom to się udało!

.

Noty piłkarzy Jagiellonii z Piastem (skala ocen 0-6):

Bartłomiej Drągowski - nota 3,5: Nie potrafił odbić piłki po mocnym strzale Pawła Moskwika, po którym Jaga straciła bramkę. W kilku innych sytuacjach stanął na wysokości zadania.

Filip Modelski - 3,5: Poprawnie radził sobie na prawej stronie defensywy.

Igors Tarasovs - 4: Wygrywał pojedynki powietrzne i stanowił mocny punkt linii obronnej.

Michał Pazdan - 3,5: Pod nieobecność Sebastiana Madery zagrał na środku obrony, gdzie prezentował się przyzwoicie.

Giorgi Popchadze - 3,5: Pewnie czuł się na boisku. Pożyteczny w destrukcji, potrafił też wspomóc akcje ofensywne Jagiellonii.

Paweł Sawicki - 3,5: Miał udział przy drugiej bramce. Napracował się niesamowicie. W 79. minucie zmieniony przez Jana Pawłowskiego.

Rafał Grzyb - 3,5: Swoje zrobił, choć w drugiej połowie spotkania był często bezradny w walce o dominację w środkowej strefie boiska.

Taras Romanczuk - 3,5: Zdobył bramkę, w pierwszej połowie brał udział w akcjach ofensywnych. Po przerwie dużo mniej aktywny. W 70. minucie spotkania został zmieniony przez Przemysława Frankowskiego.

Łukasz Tymiński - 4,5: W drugiej linii czuł się zdecydowanie lepiej, niż na boku obrony. W sobotę najsilniejszy punkt zespołu. Strzelił pierwszego gola, miał duży udział przy drugim i grał na wysokim poziomie.

Karol Świderski - 3: Starał się, ale wielkiego występu nie zaliczył. W 56. minucie zmieniony przez Macieja Gajosa.

Patryk Tuszyński - 4: Aktywny. Kiedy trzeba potrafił przetrzymać piłkę, przedryblować, strzelić. W pierwszej połowie obrońcy Piasta nie potrafili sobie z nim poradzić. W drugiej zniknął z pola widzenia.

Maciej Gajos - 2,5: Wszedł na boisko w trudnym momencie. Walczył, ale jego wejście na murawę nie wniosło zbyt wiele do gry drużyny.

Przemysław Frankowski - niesklasyfikowany: Grał za krótko, aby go oceniać.

Jan Pawłowski - niesklasyfikowany: Grał za krótko, aby go oceniać