Plan minimum wykonany

Krzysztof Sokólski [email protected]
W powietrznym pojedynku zBartoszem Ślusarskim z GKS Bełchatów Sebastian Madera (numer 7). Białostoczanie po remisie 0:0 zapewnili sobie miejsce w pierwszej "czwórce". Dariusz Śmigielski
Noty zawodników Jagiellonii Białystok po remisie w Bełchatowie z GKS-em 0:0.

Występ Jagiellonii Białystok w Bełchatowie nie przejdzie do historii futbolu. Białostoczanie wykonali plan minimum. Remisując z GKS-em 0:0 zdobyli punkt, zapewniający im co najmniej czwarte miejsce w tabeli na zakończenie regularnego sezonu i więcej meczów na własnym stadionie w grupie mistrzowskiej.

Poza tym lepiej do sobotniego pojedynku nie wracać. Reklama ekstraklasy to na pewno nie była. Żółto-czerwoni podeszli do słabego, pogrążonego w kryzysie rywala nazbyt ostrożnie. Skupili się na defensywie, gdzie radzili sobie poprawnie. W ataku było już cienko, choć i tak podopieczni Michała Probierza wypracowali sobie kilka okazji, z których przynajmniej jedną klasowa drużyna powinna wykorzystać. Paweł Sawicki oraz Patryk Tuszyński postanowili jednak przeprowadzić mały pokaz pod tytułem "Co zrobić, żeby w prostej sytuacji do strzelenia gola, gola nie strzelić". Pokaz się udał i mamy nadzieję, że na pewien czas podobnych popisów wystarczy.

Noty piłkarzy Jagiellonii za mecz z GKS-em Bełchatów (skala ocen 0-6):

Bartłomiej Drągowski - nota 3: W końcu zachował czyste konto, ale wielkiego meczu nie rozegrał. Był bardzo niepewny i przy kilku lekkich strzałach i dośrodkowaniach miał problem ze złapaniem piłki.

Filip Modelski - 3,5: Solidny występ, na plus interwencja po strzale Michała Maka, kiedy blokując uderzenie zawodnika Bełchatowa uratował Jagę przed stratą bramki.

Sebastian Madera - 3,5: Bezbłędny nie był, ale koszmarnych pomyłek nie popełniał. Bliski strzelenia gola, kiedy piłka po jego uderzeniu głową trafiła w poprzeczkę.

Michał Pazdan - 3,5: Zagrał na środku obrony i dobrze uzupełniał się z Maderą.

Jonatan Straus - 3,5: Wrócił po długiej przerwie do pierwszego składu i pokazał, że chce walczyć o miejsce w jedenastce.

Paweł Sawicki - 2,5: Zmarnował dwie doskonałe okazje do strzelenia gola. Trudno zwłaszcza zrozumieć jak nie wykorzystał sytuacji z początku drugiej połowy meczu, kiedy z kilku metrów nie trafił do siatki. W 63. min. zmieniony przez Przemysława Frankowskiego.

Rafał Grzyb - 3: Przydarzały mu się błędy. Nie potrafił uporządkować gry w środkowej strefie boiska.

Maciej Gajos - 3: Podobnie jak Grzyb nie do końca wywiązał się ze swoich zadań. Był pożyteczny w destrukcji, ale za mało dawał z siebie w ofensywie.

Łukasz Tymiński - 3,5: Aktywny i pewny siebie na początku meczu, kiedy groźnie strzelał na bramkę Bełchatowa. Potem spuścił z ton. W 77. minucie zmieniony przez Przemysława Mystkowskiego.

Karol Mackiewicz - 4: Mocno pracował. Przeprowadził kilka efektownych, błyskotliwych akcji. Parokrotnie wyłożył piłkę kolegom z drużyny, ale ci nie potrafili wykorzystać okazji. W 84. minucie zmieniony przez Jana Pawłowskiego.

Patryk Tuszyński - 2: Grał bez błysku, ale co gorsza także bez przekonania i z nonszalancją. Po akcji Frankowskiego miał świetną okazję strzelecką, ale spartolił dosyć prostą do wykończenia sytuację.

Przemysław Frankowski - 3: Miał kilka udanych zagrań. Dobrze przeprowadził akcję, po której Patryk Tuszyński powinien zdobyć bramkę.

Przemysław Mystkowski - niesklasyfikowany: Grał za krótko, aby go oceniać.

Jan Pawłowski - niesklasyfikowany. Grał za krótko, aby go oceniać.