FK Kruoja - Jagiellonia Białystok 0:1 (zdjęcia)

(adek)
FK Kruoja - Jagiellonia Białystok 0:1
FK Kruoja - Jagiellonia Białystok 0:1 Maciek Gilewski
Po zaciętej grze na Litwie Jagiellonia w ostatniej minucie doliczonego czasu zdobywa bramkę. Mecz kończy się wynikiem FK Kruoja - Jagiellonia Białystok 0:1

Aż 93 minuty kazali nam czekać jagiellończycy na pierwszą i jedyną bramkę tego meczu. Bo właśnie w trzeciej minucie doliczonego czasu Karol Świderski, który zmienił Nika Dzalamidze, umieścił piłkę w bramce litewskiego FK Kruoja.

Przed wyjazdem zarówno kibice, jak i zawodnicy białostockiego zespołu zapewniali, że będzie to pierwsze historyczne zwycięstwo. I o mały włos plan by się nie powiódł. A to za sprawą dobrze grających przeciwników, którzy nie ułatwili żółto-czerwonym zdobycia trzech punktów.

W 15. minucie żółtą kartkę zobaczył Alfredas Skroblas za faul na Karolu Mackiewiczu. Już wtedy było wiadomo, że gospodarze nie będą odstawiać nogi. Ale dziewięć minut później ten sam kartonik zobaczył Rafał Grzyb. W 27. minucie żółtymi kartkami zostali ukarani Horia Crisan i Sebastian Madera. Piąty kartonik w tym meczu zobaczył Donatas Navikas za faul na Grzybie.

W 43 minucie jedynie dzięki świetnej interwencji Bartłomieja Drągowskiego nie straciliśmy bramki. Gospodarze dostali za to rzut rożny.
W 59. minucie żółtą kartką ukarany został Filip Modelski. Jagiellonia nie potrafiła przebić się przez szczelną defensywę Kruoji Pakruoijis. Na domiar złego Rafał Grzyb otrzymał w 83. minucie drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę. Jagiellonia kończyła mecz w dziesiątkę. Mimo to Litwini dalej grali ostro, przez co sędzia musiał ukarać żółtą kartką Diarra Boubakary za faul na Mackiewiczu.

Gdy arbiter doliczył trzy minuty do regulaminowego czasu, nikt chyba nie wierzył, że Jagiellonia może wywieźć z Litwy zwycięstwo. A jednak. W ostatniej minucie doliczonego czasu gry piłkę otrzymał Karol Świderski i strzałem lewą nogą zza pola karnego zdobył gola na 1:0.