Ranking "Gazety Współczesnej". Noty zawodników Jagiellonii Białystok po przegranym meczu z Zagłębiem Lubin 1:2

Andrzej Zgiet
Konstantin Vassiliev należał do wyróżniających sie piłkarzy Jagiellonii w meczu z Zagłebiem Lubin. W 55 minucie spotkania został zmieniony przez Piotra Grzelczaka Andrzej Zgiet
Krzysztof Sokólski [email protected]

Osłabiona brakiem wytransferowanych do Turcji Patryka Tuszyńskiego oraz Niki Dzalamidze Jagiellonia w meczu z Zagłębiem przypominała rozsypane na boisku puzzle. Trener Michał Probierz próbował je łączyć, ale i on miał kłopoty ze sklejeniem poszczególnych elementów. Ściągnął choćby z murawy Konstantina Vassiljeva, choć to kilku innych zawodników wyraźnie nie pasowało do układanki. W efekcie Jaga prezentowała się jak drużyna trochę z przypadku i porażka 1:2 jest jak najbardziej sprawiedliwa.

Niedzielna przegrana boli, dorobek trzech punktów w trzech meczach z przeciętnymi zespołami również. Ale dramatyzować na razie nie ma powodu. Jagiellonia nie z takich kłopotów już wychodziła i miejmy nadzieję teraz będzie podobnie. Z tym, że najważniejsze, aby zawodnicy uświadomili sobie, że europejskie puchary to już historia, a kilku kolegów wyjechało i szybko na Podlasie nie wróci. Trzeba wziąć sprawy w swoje ręce. W niedzielę po stracie drugiego gola piłkarze zaczęli grać z większym animuszem i werwą, jakby wcześniej myśleli, że punkty z beniaminkiem zdobędą w chodzonego. Tak nie będzie! W obecnej sytuacji każdy z zawodników musi dać z siebie jak najwięcej, a sztab szkoleniowy ma się nad czym zastanawiać na nowo przykładając i dopasowując element do elementu.

Noty piłkarzy Jagiellonii po meczu z Zagłębiem (skala ocen 0-6):

Bartłomiej Drągowski - nota 2: Zamiast denerwować się na wszystko dookoła i kłócić z arbitrem powinien spojrzeć co sam robi. Źle ustawiony przy drugiej bramce, liczne błędy przy wprowadzaniu piłki do gry. Miał i kilka dobrych interwencji, ale w tym spotkaniu nie stanowił pewnego punktu drużyny.

Filip Modelski - 3: Zagrał na przyzwoitym poziomie, a miał naprawdę sporo pracy, ponieważ musiał naprawiać również błędy Przemysława Frankowskiego.

Sebastian Madera - 2: W pierwszej połowie spotkania grał mądrze i dobrze kierował linią obrony. Niestety, po przerwie pogubił się na boisku totalnie i nie potrafił zapanować nad chaosem ogarniającym białostocką defensywę.

Igors Tarasovs - 2,5: Udane zagrania przeplatał zupełnie słabymi i nieprzemyślanymi. Uratował jednak zespół przed stratą kolejnego gola, wybijając w ostatnim momencie piłkę z linii bramkowej.

Piotr Tomasik - 2,5: Niby aktywny i walczący, ale w swoich zagraniach niedokładny i wręcz nonszalancki. Jego stroną Zagłębie przeprowadzało wiele groźnych akcji.

Przemysław Frankowski - 1,5: Popełniał rażące błędy w defensywie, próbował szarpać w ataku, ale wybierał takie rozwiązania, że zęby bolały. Zupełnie zagubiony i aż dziw bierze, że przebywał na boisku do 76. minuty, kiedy zmienił go Karol Świderski.
Rafał Grzyb - 2,5: Nic wielkiego nie pokazał. Nie unikał walki, jednak sytuacji w drugiej linii nie opanował.

Taras Romanczuk - 3: Bardziej wyrazisty od Grzyba. Pożyteczny w destrukcji. Zanotował też najwięcej kontaktów z piłką (56.) i najwięcej podań w drużynie - 50. (34. celne).

Konstantin Vassiljev - 3,5: Zaliczał kiepskie dośrodkowania z rzutów wolnych, ale mimo wszystko należał do wyróżniających się postaci na boisku. Miał duży udział przy bramce, potrafił groźnie strzelić. Nieoczekiwanie zmieniony w 55. minucie przez Piotra Grzelczaka.

Maciej Gajos - 2,5: Strzelił gola, wypracował rzut karny. Poza tym prezentował się kiepsko. Nie był pod grą, a o wykonaniu rzutu karnego lepiej nawet nie wspominać.

Łukasz Sekulski - 3: Zaliczył śliczną asystę przy golu Gajosa. Kilka razy zwiódł lubińską defensywą. Po przerwie zabrakło jednak, i sił, i doświadczenia. W 68. minucie zmieniony przez Jacka Góralskiego.

Piotr Grzelczak - 3,5: Rozruszał ofensywne poczynania zespołu. Potrafił utrzymać się przy piłce i dobrze podać.
Jacek Góralski - 2,5: Walczył, oddał groźny strzał na bramkę rywali.

Karol Świderski - niesklasyfikowany: Grał za krótko, aby go oceniać.