Kochanek, cudowny seks i tragiczna śmierć

Dodano: 12 maja 2012, 8:45 Autor:

46-letnia kobieta przyznała się, że jest... zakochana. Niedługo potem rzuciła rodzinę i wyjechała do naszego regionu. Kilka miesięcy później już nie żyła.
Kochanek, cudowny seks i tragiczna śmierć

(fot. sxc.hu)

Przeczytaj więcej

Sąd w Suwałkach jednak wszystko dokładnie zbadał. Niedawno wydał wyrok uniewinniający. Ale córka, a i pewnie prokurator, będą się odwoływać. "Nie mów nikomu, że tak cierpię” – parę dni przed śmiercią matka napisała do córki w sms-ie. "Przegrałam” – zakończyła. To przecież musiało coś znaczyć... .

I ona, i on życie mieli już poukładane. Ona – mieszkanka województwa pomorskiego. On – rolnik z Suwalszczyzny, starszy od niej o cztery lata. Ona – dobrze zarabiający mąż, dwoje dorosłych dzieci. On – prosperujące gospodarstwo, pozytywna opinia we wsi, kochająca żona i czworo dzieci, z których najmłodsze miało 17 lat.

W 2010 roku ich drogi się skrzyżowały. Spotkali się w sanatorium. Córka przed sądem podsumowała to tak: – W domu monotonia, w sanatorium imprezy i matka się zauroczyła.

Miłość nami zawładnęła
Krystyna Zubek, 46-letnia mieszkanka województwa pomorskiego, problemy z kręgosłupem miała od wielu lat. Lekarze zalecali leczenie sanatoryjne. Jeździła więc od czasu do czasu na kuracje, ale wracała i życie toczyło się dalej. Znakomite stosunki z córką, troskliwa opieka nad wnukami, decydujące słowo w rodzinnych sporach, 27 lat małżeństwa.

Ale kiedy wróciła z sanatorium w 2010 roku, wszystko się zmieniło. I z córką nie chciała rozmawiać, i wnuki jej specjalnie nie interesowały. Tylko komórka w ręku i ciągłe pisanie sms-ów.

– Teściowa nie rozstawała się z telefonem – mówił przed sądem jej zięć.

Wiele miesięcy później udało się odtworzyć, co wówczas pisała.

"Jestem daleko od ciebie, ale myślami z tobą. Tak bardzo cię kocham, pragnę i potrzebuję”. Albo: "Myślę, że ta wielka miłość mnie zabije”.

On odpisywał w podobnym tonie. "Miłość nami zawładnęła” – zauważał w sms-ach.

Pewnego dnia Krystyna Zubek oznajmiła rodzinie, że znalazła gdzieś w Polsce pracę, że będzie sprzątać w hotelu i wyjeżdża na miesiąc. Mniej więcej w tym samym czasie rolnik z Suwalszczyzny – Zbigniew Malinowski, wyjawił swojej żonie, że ma inną kobietę. Żona złożyła pozew o rozwód i wyjechała do swoich rodziców.
Faktycznie Krystyna nie podjęła żadnej pracy. Zamieszkała u Zbigniewa.

– Jest wspaniale, niczego nie muszę robić na gospodarstwie, tylko piekę mu ciasta – relacjonowała później córce.

Po miesiącu wróciła do domu. Oznajmiła, że kogoś ma i chce sobie życie ułożyć na nowo. Ale zarówno córka, jak i mąż namawiali ją do powrotu. Ten ostatni bynajmniej nie uniósł się męską ambicją.

– Jestem taki ugodowy – tłumaczył przed sądem.

Regularnie dawał żonie pieniądze, a raz nawet sfinansował kurs taksówki z podsuwalskiej wsi na Pomorze.

– Chciałem, żeby wróciła – mówił. – Nie była mi przecież obojętna. Może ją trochę zaniedbywałem, bo za dużo pracowałem i nie miałem dla niej czasu.

Ona jednak pozostawała nieugięta. Swoją drogę na resztę życia już wybrała.

W głowie rósł krwiak
W grudniu 2010 roku do córki Krystyny Zubek zadzwonił Zbigniew Malinowski.

– Ona odeszła – powiedział.

Córce wydawało się przez moment, że odeszła od Malinowskiego, więc nie ma się czymś przejmować, ale szybko zrozumiała, iż matka po prostu nie żyje.

Kiedy policja przyjechała na miejsce, kobieta leżała w łóżku. Miała na sobie nocną koszulę. Wokół panował niemal idealny porządek.

Wkrótce jednak okazało się, że na skórze widać jakieś otarcia. Sekcja zwłok nie pozostawiła złudzeń – kobieta zmarła wskutek urazu głowy. Lekarze uznali, że musiała upaść i uderzyć w twardą powierzchnię. Odpowiedź na pytanie, czy upadła sama, czy też np. ktoś ją popchnął, pozostawała bez jednoznacznej odpowiedzi. Prokuratura uznała, że doszło do tego drugiego. Wcześniej, zdaniem śledczych, Zbigniew Malinowski usiłował swojej kochance wymierzać ciosy. Stąd charakterystyczne dla obrony przed uderzeniami otarcia naskórka.

Przeciwko Malinowskiemu miało świadczyć także to, że nie wezwał żadnej pomocy. Zdarzenie rozegrało się najprawdopodobniej dzień wcześniej. Był alkohol, byli sąsiedzi. Nikt jednak żadnej kłótni między kochankami nie zauważył.

– Oni żyli, jak te dwa gołąbki – zapewniali ludzie.

Powstały wskutek uderzenia krwiak podtwardówkowy rósł w głowie kobiety przez kilkanaście godzin. Zmarła następnego dnia. Prokurator oskarżył Zbigniewa Malinowskiego o pobicie ze skutkiem śmiertelnym. Mężczyzna trafił do aresztu tymczasowego. Spędził tam siedem miesięcy.

Do winy jednak się nie przyznawał.

– Nigdy nie było takich okoliczności, żebyśmy się pokłócili – zapewniał. – Kochałem ją nad życie, nigdy bym jej nie skrzywdził.

Jaką wersję przedstawił? Owszem, pili alkohol. Potem poszedł spać. Kiedy się obudził, kobieta leżała obok niego. Narzekała na ból głowy. Chciał nawet wezwać pogotowie, ale ona się nie zgodziła. Rano zajął się pracą w gospodarstwie. Gdy wrócił do domu, Krystyna już nie żyła.

Do sądu sprawa trafiła po wielomiesięcznym śledztwie. Wyrok zapadł niedawno. Sąd Zbigniewa Malinowskiego uniewinnił. Nie było bowiem przekonywających dowodów, że przyczynił się do śmierci swojej ukochanej. Równie dobrze mogła ona upaść sama, np. na schodach prowadzących do piwnicy. Biegli nie wykluczyli, że także wówczas mogły powstać otarcia naskórka.

Córka przypuszcza jednak, że do kłótni doszło. Bo matka tęskniła za rodziną i planowała powrót. "Jeśli odejdę, skrzywdzę jego” – pisała w jednym z sms-ów. – "Ale z drugiej strony nie wyobrażam sobie świata bez was”.
Krystynę pochowano na Pomorzu. Koszty pogrzebu pokrył mąż.

Imiona i nazwiska zostały zmienione.

Czytaj więcej o:
  • śmierć
  • miłość
  • policja
  • prokurator
  • Suwalszczyzna
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie
zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych"
i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem
Najciekawsze artykuły
z Mediów Regionalnych
Najciekawsze artykuły
z Mediów Regionalnych
alarm24 Kliknij i wyślij nam swojego newsa!

Czy w mieście powinno powstać więcej sklepów?

wyniki głosowania
Liczba głosów: 94.

Kontakt z reklamą »

Kontakt z redakcją »

Kontakt z marketingiem »

Zadzwoń 0 800 127 067

Napisz maila:

Napisz na Gadu-Gadu: 37427244

Napisz na Skype: dyzurny

Serwisy tematyczne

Serwisy społecznościowe

wspolczesna.pl jest częścią grupy Polska Press
Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie zastrzega, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.wspolczesna.pl jest dozwolone wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody Polska Press i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści.

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.

- nota wydawnicza, zakup treści

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie. 2001-2015.