Nowy urząd gminy Suwałki będzie kosztował 7 mln złotych

Dodano: 27 marca 2013, 8:00 Autor:

Muszą znaleźć dodatkowe pieniądze

Miało być nieco ponad 5 mln zł, wyszło blisko 7 mln. Władze gminy Suwałki będą musiały znaleźć dodatkowe pieniądze na budowę swojej nowej siedziby.

Przetarg został rozstrzygnięty w końcu ubiegłego tygodnia. Zgłosiło się osiem firm. Najdroższa oferta opiewała na 9,9 mln zł, najtańsza na 6,5 mln. Ale ta ostatnia, jednej z suwalskich firm, nie była rozpatrywana. Bo zdaniem gminnych urzędników, nie spełniała wszystkich kryteriów określonych w specyfikacji przetargowej.

Wybrano natomiast ofertę z kolejną najniższą ceną. Nową siedzibę gminnych władz wybuduje za 6,8 mln zł suwalska firma PRiBO.

Urząd gminy mieści się w starej, niemal rozpadającej się kamienicy przy ul. Kościuszki. Obiekt wymaga generalnego remontu. Gdyby zrobić to porządnie, tak, jak niektórzy prywatni właściciele zabytkowych kamienic, trzeba by liczyć się z wydatkiem rzędu 10 mln zł. Władze gminy zdecydowały, że taniej wyjdzie wybudować nowy gmach przy ul. Świerkowej, a stary sprzedać. Z tym ostatnim może być problem, bo w Suwałkach na zabytkowe kamienice kolejki bynajmniej nie ma. Przedstawiciele gminnych władz nie wykluczają, że jeśli nie otrzymają odpowiedniej oferty, zdecydują się na dzierżawę pomieszczeń przy Kościuszki.

Urząd przy Świerkowej ma być zbudowany do maja przyszłego roku. Gminny radni będą musieli dokonać zmian w budżecie, bo na budowę zapisali 5,2 mln zł. Kwota ta została rozpisana na dwa lata. Gmina Suwałki należy do najbogatszych na całej Suwal-szczyźnie. Budżet na ten rok zamyka się kwotą 29,5 mln zł. Jako jedna z nielicznych w regionie gmina płaci tzw. janosikowe.

Czytaj więcej o:
  • urząd gminy Suwałki
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie
zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych"
i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem
Najciekawsze artykuły
z Polska Press
Najciekawsze artykuły
z Polska Press
alarm24 Kliknij i wyślij nam swojego newsa!

Jaką ocenę wystawiłbyś prezydentowi Suwałk Czesławowi Renkiewiczowi?

wyniki głosowania
Liczba głosów: 401.

Kontakt z reklamą »

Kontakt z redakcją »

Kontakt z marketingiem »

Zadzwoń 0 800 127 067

Napisz maila:

Napisz na Gadu-Gadu: 37427244

Napisz na Skype: dyzurny

Serwisy społecznościowe

wspolczesna.pl jest częścią grupy Polska Press
Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie zastrzega, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.wspolczesna.pl jest dozwolone wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody Polska Press i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści.

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.

- nota wydawnicza, zakup treści

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie. 2001-2015.