Współczesna
  TV

  Współczesna TV

  Rozwiń
  Współczesna
  TV
  Zwiń

  Współczesna TV

  Współczesna TV, czyli nowa telewizja internetowa. Od poniedziałku do piątku specjalnie dla Was tworzymy ekskluzywne materiały wideo dotyczące regionu!

  Hajnowski Herkules

  Hajnowski Herkules

  (Jot)

  Gazeta Współczesna

  Aktualizacja:

  Gazeta Współczesna

  Najmłodszy uczestnik zawodów, 16-letni Łukasz Łomaszewicz

  Najmłodszy uczestnik zawodów, 16-letni Łukasz Łomaszewicz ©J. Zachaj

  Dziewięciu najsilniejszych ludzi z Podlasia zmagało się w niedzielę w Hajnówce na zawodach sportowych. Herkulesi musieli wykonać wagę płaczu (czyli trzymać przed sobą 12-kilogramową beczkę), przerzucać oponę o wadze 370 kg, załadować worki na podest, przespacerować się z walizkami o wadze 100 kg, wycisknąć belkę oraz przeciąganąć busa po asfalcie. Do zawodów zgłosiło się około 20 osób, ale ponad połowa zrezygnowała ze startu.
  Najmłodszy uczestnik zawodów, 16-letni Łukasz Łomaszewicz

  Najmłodszy uczestnik zawodów, 16-letni Łukasz Łomaszewicz ©J. Zachaj

  Pomysłodawcą i głównym organizatorem hajnowskich zmagań był Artur Tumiel, mistrz Hajnówki w wyciskaniu sztangi leżąc.
  - Ten turniej wymyśliliśmy wspólnie z Beatą Korniluk, zawodniczką judo z Hajnówki - mówił Artur Tumiel. - Od lat przyglądaliśmy się takim zawodom w różnych miastach i zawsze marzyliśmy o podobnych u nas. Wybraliśmy konkurencje, które mają dowieść wytrzymałości i dynamiki zawodników. Dużo osób trenuje sporty siłowe, ale nie mają się gdzie sprawdzić. To jest świetna okazja, aby spróbować swych sił i zmierzyć się z najlepszymi.
  W kilkugodzinnych zmaganiach najlepszy okazał się Mariusz Sokół (waga - 100 kg) i Bogdan Nikołajuk (91 kg) obaj z Nowosad k/Hajnówki. Trzeci był Grzegorz Prokopczyk (95 kg) z Białegostoku. Na czwartej pozycji uplasował się faworyt zawodów Paweł Przywara (125 kg), Herkules Podlasia 2005, również z Białegostoku.
  - Dzisiejszy turniej był trudny i na wysokim poziomie, dlatego bardzo cieszymy się z wygranej - mówili zawodnicy z Nowosad. - Od lat trenujemy razem, wspieramy się i nie zazdrościmy sobie sukcesów. W treningach nastawiamy się głównie na siłę, a nie kulturystykę. Jesteśmy naturalni, bo nie bierzemy żadnych specyfików.
  Najmłodszym zawodnikiem turnieju był 16-letni Łukasz Łomaszewicz z Białegostoku. Mimo tak młodego wieku wykonał wszystkie konkurencje.
  - Siłą moich przeciwników jest ich wiek - mówił Łukasz. - Trochę mi jeszcze brakuje, aby się z nimi w pełni zmierzyć. Trenuję pięć razy w tygodniu i sądzę, że już za dwa lata będę z nimi swobodnie wygrywać.
  W zawodach mogli spróbować swych sił również widzowie. Konkurencje z nagrodami dla kibiców zgromadziły wielu chętnych, zarówno wśród dorosłych, jak i dzieci. W przerwach wystąpił zespół FOCUS oraz grupy taneczne z Hajnowskiego Domu Kultury. Organizatorzy zawodów zapowiedzieli już kolejne zmagania Herkulesów, które odbędą się jesienią w Hajnówce i będą polegały na siłowaniu się na rękę.

  Czytaj także

   Komentarze

   Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama