Współczesna
  TV

  Współczesna TV

  Rozwiń
  Współczesna
  TV
  Zwiń

  Współczesna TV

  Współczesna TV, czyli nowa telewizja internetowa. Od poniedziałku do piątku specjalnie dla Was tworzymy ekskluzywne materiały wideo dotyczące regionu!

  MRD

  Gazeta Współczesna

  Aktualizacja:

  Gazeta Współczesna

  Kameralną, niemal dosłownie rodzinną mszę św. odprawił w liczącym 500 lat kościele pw. św. Michała Archanioła ordynariusz Diecezji Łomżyńskiej ks. bp Stanisław Stefanek.
  Licznie przybyli z całej Polski: rodzina Jubilata, duchowieństwo kurii biskupiej, seminarium duchownego, proboszczowie, zakonnice i zakonnicy z łomżyńskich zgromadzeń oraz diecezjanie. Mszę św. koncelebrowali ks. bp Gerard Muller z Regensburga w Niemczech i łomżyński bp pomocniczy ks. Tadeusz Zawistowski. Papież Benedykt XVI wystosował do bp. Stefanka, konsekrowanego w katedrze w Szczecinie przez abp. Kazimierza Majdańskiego 24 sierpnia 1980 r., list gratulacyjny.
  "My także chcemy być uczestnikami tego wydarzenia - pisze Benedykt XVI. - Pragniemy przesłać z serca płynące, braterskie gratulacje, dziękując Ci za wieloraką pasterską posługę biskupią, najpierw w Diecezji Szczecińsko-Kamieńskiej, a następnie przez dziewięć lat na urzędzie Ordynariusza Diecezji Łomżyńskiej". Papież chwali bp. Stefanka za nauczanie w szkołach, seminarium i Warszawskiej Akademii Teologicznej i dziękuje za posługę na stanowisku przewodniczącego Komisji Episkopatu ds. Rodziny.

  Czytaj także

   Komentarze

   Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama