Współczesna
  TV

  Współczesna TV

  Rozwiń
  Współczesna
  TV
  Zwiń

  Współczesna TV

  Współczesna TV, czyli nowa telewizja internetowa. Od poniedziałku do piątku specjalnie dla Was tworzymy ekskluzywne materiały wideo dotyczące regionu!

  Za ogrodzeniem

  (ira)

  Gazeta Współczesna

  Aktualizacja:

  Gazeta Współczesna

  Jeśli nic nie stanie na przeszkodzie, za rok, w czerwcu, odsłonięty zostanie w Suwałkach pomnik Jan Pawła II.
  Postument stanie na placu za ogrodzeniem konkatedry pw.św. Aleksandra. Decyzja w tej sprawie zapadła podczas posiedzenia Rady Miejskiej.
  Ostatnio samorząd, a także suwalskie środowiska twórcze, na które powołują się prezydent i Miejska Komisja Urbanistyczno-Architektoniczna, brały pod uwagę już tylko dwie lokalizacje pomnika. Wyżej wymienioną oraz plac przy kościele Chrystusa Króla na ul. Jana Pawła II. Zwyciężyła pierwsza opcja - konkatedra. Radni uznali, że miasta nie stać na zagospodarowanie dużego terenu w miejscu zaniedbanym i zdegradowanym, jak targowisko przy kościele Chrystusa Króla.
  Nikt nawet nie zająknął się o trzeciej z rozpatrywanych wcześniej możliwości, czyli parku im. Konstytucji 3 Maja. Chociaż z naszej minisondy wynika, że mieszkańcy uważają to miejsce za najlepsze.
  - Mimo że pomnik stanie w centrum miasta, zza ogrodzenia nie będzie widoczny. Aby go zobaczyć, trzeba będzie pofatygować się na plac przy kościele - mówili suwalczanie.
  Miasto będzie musiało podarować kawałek ziemi kościołowi. Ksiądz Marian Salomon, wikariusz generalny kurii, domagał się podczas sesji 20 arów. W zamian za miejsce przy konkatedrze.
  - Jak odsłonimy pomnik przy konkatedrze, plac nie będzie już należał do nas, ale do miasta - argumentował.
  Na własność kościoła przejdzie prawdopodobnie plac przy kościele Chrystusa Króla. Kuria Biskupia postawiła też dodatkowy warunek. Projekt papieskiego pomnika ma zostać przez nią zaakceptowany.
  Co ciekawe, wikariusz kurii ks. Marian Salomon sugerował, aby pomnika w ogóle nie stawiać. Pieniądze można by wtedy przeznaczyć na działalność charytatywną.

  Czytaj także

   Komentarze

   Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama