Współczesna
  TV

  Współczesna TV

  Rozwiń
  Współczesna
  TV
  Zwiń

  Współczesna TV

  Współczesna TV, czyli nowa telewizja internetowa. Od poniedziałku do piątku specjalnie dla Was tworzymy ekskluzywne materiały wideo dotyczące regionu!

  ask

  Gazeta Współczesna

  Aktualizacja:

  Gazeta Współczesna

  urzliwy przebieg miała ostatnia sesja rady powiatu kolneńskiego. Dyskusja o zmianach w budżecie zakończyła się tak, że grupa radnych złożyła wniosek o odwołanie starosty.
  - Już na poprzedniej sesji starosta upierał się, żeby przeznaczyć milion złotych na drogę i to akurat w Grabowie, gdzie mieszka - opowiada jeden z opozycyjnych radnych. - Nie zgodziliśmy się na to, a w poniedziałek ta sama dyskusja. Wcześniej nie można było przekazać części pieniędzy na inną drogę, potem się okazało, że można i to bardzo rozgniewało radnych.
  Jeszcze na tej samej sesji 8 członków rady złożyło wniosek o odwołanie starosty. Jednym z zarzutów jest to, że starosta kłamie.
  - To wszystko są preteksty - twierdzi Stanisław Wiszowaty, starosta kolneński. - Ja postarałem się o pieniądze na dokończenie rozpoczętej w ubiegłym roku modernizacji drogi Świdry-Grabowo. Poza wnioskiem członka zarządu innych dotyczących dróg nie było.
  Zdaniem starosty, dokończenie inwestycji na tej powiatowej drodze było logicznym działaniem. Innego zdania są radni z opozycji.
  - Wiemy, że za rok są wybory, ale w powiecie są drogi w gorszym stanie. Dlaczego akurat przed kościołem w Grabowie mają być dodatkowo wykonane chodniki - pyta jeden z radnych. - W przyszłym roku nic nie będziemy mogli zrobić w powiecie, bo rada poręczyła kredyt szpitalowi i pieniędzy na inwestycje nie będzie.
  Starosta się broni, ale jak twierdzi opozycja, jego sytuacja na najbliższej sesji będzie trudna. Zmienia się podział głosów w radzie, który do tej pory udaremniał próby odwołania go.
  - Nie zrobiłem nic złego - podkreśla Wiszowaty. - Jeżeli nawet dojdzie do odwołania mnie, to odejdę z podniesioną głową.

  Czytaj także

   Komentarze

   Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama