Współczesna
  TV

  Współczesna TV

  Rozwiń
  Współczesna
  TV
  Zwiń

  Współczesna TV

  Współczesna TV, czyli nowa telewizja internetowa. Od poniedziałku do piątku specjalnie dla Was tworzymy ekskluzywne materiały wideo dotyczące regionu!

  90 tysięcy okularów w wakacje

  90 tysięcy okularów w wakacje

  (kj)

  Gazeta Współczesna

  Aktualizacja:

  Gazeta Współczesna

  300 lodów sprzedawała dziennie lodziarnia przy ul. Zamenhofa w te wakacje. Tyle samo osób odwiedzało przeciętnego, letniego dnia Książnicę Podlaską. Poniżej tendencyjne podsumowanie lata:
  W to lato 843 dzieci zostało zarejestrowanych w Urzędzie Stanu Cywilnego. Do grona Białostoczan dołączyło najwięcej chłopców o imieniu Jakub i Kacper. Najmodniejsze imiona dziewczynek to Julia i Aleksandra.
  524 par zdecydowało się na zmianę stanu cywilnego i zawarło w te wakacje związek małżeński.
  Dużą popularnością cieszyły się w to lato lody. Ponad 300 porcji sprzedawano dziennie w lodziarni przy ul.
  Zamenhofa. - Od lat śmietankowe cieszą się największym uznaniem, choć teraz wiele osób dodatkowo prosi o polewę czekoladową i orzechy. Wszyscy lubią nasze lody - powiedziała Anna Trojanowska, sprzedawczyni.
  Drogeria "Natura" przy ul. Suraskiej w ciągu lata sprzedała prawie 1 tys. produktów do opalania. - Kremy brązujące cieszyły się w te wakacje dużo większą popularnością od samoopalaczy - dowiedzieliśmy się od kierowniczki drogerii.
  Wg danych z Instytutu Meteorologii w Białymstoku w lipcu spadło 60 mm deszczu. Przeciętne opady dla tego miesiąca mieszczą się w przedziale 65-95 mm. Sierpień nie był już tak suchy. Zanotowano 68 mm opadów (średnia 60-74 mm). Średnia temperatura w lipcu wynosiła 18,5 C.
  Latem w supermarkecie PSS Społem nr 10 przy ul. św. Rocha sprzedawano dziennie około 100 butelek czystej wody. Niemal tyle samo, co piwa w jednym z ogródków piwnych na Rynku Kościuszki.
  Choć pogoda rzeczywiście dopisywała urlopowiczom, "Książnica Podlaska" nie narzekała na brak czytelników. Średnio 300 osób dziennie odwiedzało wypożyczalnię przy ul. Kilińskiego. - W te wakacje pracowaliśmy naprawdę aktywnie. Młodzież wypożyczała lektury, ale też dzieła popularnonaukowe i filozoficzne np. książki Freuda -mówi Elżbieta Zinczuk, kierowniczka wypożyczalni.
  20 par okularów przeciwsłonecznych dziennie sprzedawała Agnieszka, 18-letnia uczennica. - W tym roku najmodniejsze są duże szkła w plastikowych oprawkach - powiedziała. W Białymstoku działa 30 firm zajmujących się handlem okularami, każda z nich ma ok. 150 stanowisk.
  Ok. 10 róż dziennie sprzedawała Alicja Zalewska, właścicielka kwiaciarni przy ul. Lipowej. Dla porównania w Dzień Kobiet sprzedaż jest prawie 40 razy większa.

  Czytaj także

   Komentarze

   Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama