Współczesna
  TV

  Współczesna TV

  Rozwiń
  Współczesna
  TV
  Zwiń

  Współczesna TV

  Współczesna TV, czyli nowa telewizja internetowa. Od poniedziałku do piątku specjalnie dla Was tworzymy ekskluzywne materiały wideo dotyczące regionu!

  Bogdan Bazydło

  Gazeta Współczesna

  Aktualizacja:

  Gazeta Współczesna

  Do końca września ma być ułożona nawierzchnia jezdni na ulicy Sienkiewicza w Łomży. Ozdobi ją granitowa kostka ułożona w fantazyjne łuki. Chodnik od strony al. Legionów będzie skończony dopiero po wymianie instalacji energetycznej z napowietrznej na podziemną. Drogowcy się spieszą, żeby zdążyć przed zimą.
  - Energetycy muszą uporać się ze swoją pracą jak najszybciej, inaczej z zakończeniem prac poczekamy do wiosny - mówi Mariola Czerwińska, kierownik robót w Miejskim Przedsiębiorstwie Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Łomży.
  Większą część ul. Sienkiewicza pokrywa już kostka brukowa - to ponad 840 mkw. granitu. Wykończone są też już parkingi przy parku Jana Pawła II oraz chodnik od strony kościoła rektoralnego Najświętszej Maryi Panny.
  - Chodniki dla odmiany ułożyliśmy prosto - podkreśla pomysł architekta Mariola Czerwińska.
  Kostkę granitową, która wypełni nawierzchnię ulicy Sienkiewicza sprowadzono aż z Sobótki.
  - To piękny i bardzo trwały granit - podkreślają fachowcy z Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej. - Wybrukowana ul. Dworna nie wymaga remontu nawet 50 lat od ułożenia kostki. W niedługim czasie poprawimy nieco tylko krawężniki.
  Na ulicę Sienkiewicza przywieziono już 800 ton granitu. Kosztował on podatników (wraz z dowozem) prawie 400 tys. zł. Całość inwestycji wyceniono na ok. 700 tys. zł. Ulica, podobnie jak przed zamknięciem, po zakończeniu prac głównych będzie jednokierunkowa, z wyjazdem na ulicę Polową. Do pełni szczęścia pozostaje więc zakończenie robót na chodniku od strony al. Legionów.
  - Chcemy postawić na tej ulicy nowe latarnie, pozostawiliśmy też dla energetyków pięć przepustów, żeby mogli pociągnąć swoje kable - wylicza kierownik Czerwińska.
  Aby jednak Rejon Energetyczny w Łomży wysłał swoich monterów do pracy na ulicę Sienkiewicza, konieczne jest przejęcie przez nich pozwolenia na budowę i wystąpienie rejonu jako inwestora. Trwają uzgodnienia w tej sprawie.
  - Zależy nam na rozpoczęciu prac jeszcze w tym roku - podkreśla zastępca kierownika Rejonu Energetycznego Łomża Romuald Paniczko.
  Zdaniem MPGKiM to za mało.
  - Energetycy muszą skończyć swe roboty najpóźniej w miesiąc, abyśmy i my zdążyli jeszcze przed zimą ułożyć kostkę na chodnikach od strony al. Legionów i ostatecznie zamknąć inwestycję - informują pracownicy MPGKiM. - Inaczej zakończenie robót będziemy mogli ogłosić dopiero wiosną.

  Czytaj także

   Komentarze

   Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama