Współczesna
  TV

  Współczesna TV

  Rozwiń
  Współczesna
  TV
  Zwiń

  Współczesna TV

  Współczesna TV, czyli nowa telewizja internetowa. Od poniedziałku do piątku specjalnie dla Was tworzymy ekskluzywne materiały wideo dotyczące regionu!

  Nie upychać dzieci!

  Nie upychać dzieci!

  (ira)

  Gazeta Współczesna

  Aktualizacja:

  Gazeta Współczesna

  Większość suwalskich przedszkoli potraktowało poważnie polecenie Kuratorium Oświaty, aby nie zawyżać liczby dzieci w poszczególnych grupach.
  Niektóre placówki próbują obejść przepisy. Jak twierdzi jedna z dyrektorek, za cichym przyzwoleniem urzędników miejskich.
  Polecenie kuratorium sformułowane było wyraźnie. Grupa przedszkolaków nie może przekraczać 25 osób. Mimo to, w samym centrum miasta, placówka nr 4 przy ul. Skłodowskiej ma już po 26 i 27 przedszkolaków.
  - Na rozszerzenie grup otrzymaliśmy ustne pozwolenie z urzędu miejskiego - twierdzi dyrektorka Danuta Palczewska, zastrzegając, że sytuacja w placówce wciąż się zmienia. - Ostatnio dwie matki zrezygnowały z naszych usług.
  Naczelnik wydziału oświaty Grażyna Herbaczewska zaprzecza, że pozwoliła na zawyżanie liczby dzieci w grupach. Przypadki losowe byłaby jednak skłonna zaakceptować.
  - Jeżeli matka samotnie wychowująca czworo dzieci prosi o pomoc, a placówka jest jedyną, jaką ma po drodze do pracy, to nie można jej zostawić samej sobie - argumentuje.
  Okoliczności są jednak o wiele bardziej prozaiczne. Większość przedszkoli nie jest w stanie zaspokoić potrzeb suwalczan. Na dwa zwolnione w "czwórce" miejsca czeka 26 chętnych. Jeszcze dłuższa jest lista rezerwowych w Przedszkolu nr 6.
  - W trzech grupach mam po 27 i 28 dzieci - przyznaje dyrektorka Alicja Butkiewicz.
  W pozostałych placówkach, mimo długich kolejek, dyrektorzy trzymają się przepisów. Rzecznik prasowy kuratorium Grażyna Citko przestrzega przed samowolą. Podkreśla, że jeden trudny przypadek na całe przedszkole można zaakceptować. Ale nie może być to nagminne.
  - Przepisy tworzone są dla dobra dziecka - przypomina.
  Możliwe, że w jednym z przedszkoli na osiedlu Północ powstanie dodatkowa grupa.

  Czytaj także

   Komentarze

   Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama