Współczesna
  TV

  Współczesna TV

  Rozwiń
  Współczesna
  TV
  Zwiń

  Współczesna TV

  Współczesna TV, czyli nowa telewizja internetowa. Od poniedziałku do piątku specjalnie dla Was tworzymy ekskluzywne materiały wideo dotyczące regionu!

  Wójt na zwolnieniu czy w podróży?

  Wójt na zwolnieniu czy w podróży?

  (kj)

  Gazeta Współczesna

  Aktualizacja:

  Gazeta Współczesna

  Po raz kolejny bezterminowo odroczono rozprawę w sprawie Michała Iwańczuka, wójta gminy Orla, który jest oskarżony o prowadzenie samochodu w stanie nietrzeźwym. Wczoraj w Sądzie Okręgowym w Białymstoku miał zapaść prawomocny wyrok w tej sprawie, jednak do tego nie doszło, bowiem obrońca wójta przedstawił zwolnienie lekarskie, które miało świadczyć o tym, że jego klient jest chory. Czy jednak tak było istotnie?
  Wczoraj zadzwoniliśmy do Urzędu Gminy w Orli. Powiedziano nam, że wójta nie będzie w pracy do środy, bo wyjechał w sprawach służbowych.
  Przypomnijmy - sprawa zaczęła się prawie dwa lata temu. 10 grudnia 2003 roku 61-letni MichałIwańczuk jadący białym fiatem 126 p został zatrzymany przez bielską drogówkę. Wynik badania alkotestem był jednoznaczny - wójt gminy Orla miał 0,9 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.
  Został wtedy ukarany grzywną i stracił prawo jazdy na rok. Wójt na wyrok się nie zgodził i złożył odwołanie. Twierdzi, że nie pił, tylko zażywał leki przepisane przez lekarza rodzinnego. Jednak na kolejne rozprawy Iwańczuk nie stawiał się. W końcu biegły sądowy orzekł, że Iwańczuk może brać udział w rozprawie mimo zawrotów głowy, na jakie cierpi.
  W marcu br. Sąd Grodzki w Bielsku Podlaskim skazał wójta Orli na karę 3 tys. zł grzywny i 300 zł nawiązki na rzecz stowarzyszania "Szansa" oraz opłaty i koszty sądowe. Wyrok był nieprawomocny, a Iwańczuk odwołał się do sądu wyższej instancji. Gdyby został skazany, straciłby mandat, zaś wybory na wójta w Orli trzeba byłoby powtórzyć.

  Czytaj także

   Komentarze

   Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama