Współczesna
  TV

  Współczesna TV

  Rozwiń
  Współczesna
  TV
  Zwiń

  Współczesna TV

  Współczesna TV, czyli nowa telewizja internetowa. Od poniedziałku do piątku specjalnie dla Was tworzymy ekskluzywne materiały wideo dotyczące regionu!

  Ewa Sznejder

  Gazeta Współczesna

  Aktualizacja:

  Gazeta Współczesna

  Dotacje i refundacje proponuje Powiatowy Urząd Pracy w Zambrowie wszystkim przedsiębiorcom, którzy utworzą miejsca pracy dla bezrobotnych. - W grę wchodzi każda pomoc finansowa - zachęca Dariusz Olszewski, kierownik PUP.
  Dodatkowe pieniądze na przeciwdziałanie bezrobociu pochodzą z tzw. ustawy prywatyzacyjnej. Ministerstwo może, choć nie musi, podzielić je między urzędy pracy w kraju. W tym roku podzieliło. Jedynym problemem jest to, że nie wiadomo, ile ich jest. A wszystkie fundusze trzeba wykorzystać do końca roku, inaczej przepadną.
  - Musimy teraz dokładnie oszacować potrzeby, nie możemy zamówić pieniędzy "na wyrost" - tłumaczy Olszewski.
  - Dlatego zachęcamy właścicieli firm, aby jak najszybciej się do nas zgłaszali i przedstawiali swoje potrzeby, projekty, pomysły. Pieniądze, które wydadzą na zatrudnienie bezrobotnych z pewnością przyczynią się do rozwoju ich firm.
  Przedsiębiorcy chętnie korzystają z pomocy urzędu, bo tworzenie miejsc pracy jest bardzo kosztowne. Przy dotacjach i refundacjach właściciele firm praktycznie nie ponoszą kosztów płacy i ubezpieczenia. Bezrobotnych zatrudniają też instytucje, najczęściej przy pracach porządkowych i drobnych remontach. Ostatnio w Zambrowie samorząd zatrudnił 14 bezrobotnych do sprzątania miasta.
  Tylko w tym roku w powiecie zambrowskim, dzięki pomocy udzielanej przedsiębiorcom i instytucjom, pracę znalazło 180 osób. W ostatnich dwóch latach liczba bezrobotnych zmniejszyła się o 9,5 proc. Poprawę sytuacji zapowiadała modernizacja dawnych hal Zamteksu, gdzie miała zostać uruchomiona produkcja okien, dająca blisko 400 miejsc pracy. Równocześnie pogorszyła się jednak sytuacja Zamteksu. Odeszło stamtąd już ponad 50 osób.

  Czytaj także

   Komentarze

   Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama