Współczesna
  TV

  Współczesna TV

  Rozwiń
  Współczesna
  TV
  Zwiń

  Współczesna TV

  Współczesna TV, czyli nowa telewizja internetowa. Od poniedziałku do piątku specjalnie dla Was tworzymy ekskluzywne materiały wideo dotyczące regionu!

  BB

  Gazeta Współczesna

  Aktualizacja:

  Gazeta Współczesna

  Krystyna W. (73 l.), mieszkanka wsi Dmochy Wochy w powiecie wysokomazowieckim, została dotkliwie pogryziona przez własnego psa. Do zdarzenia doszło w poniedziałek po godzinie 22.
  Według relacji świadków, pies, który prawdopodobnie zerwał się z uwięzi, rzucił się na spacerującą po gospodarstwie kobietę, przewrócił ją i zaczął gryźć. Było to o tyle ułatwione, że Krystyna W. porusza się przy pomocy chodzika. Zaalarmowana krzykami bratowa natychmiast interweniowała i odgoniła agresywne zwierzę. Zawia-domiła pogotowie i policję. Lekarze natychmiast udzielili pierwszej pomocy.
  Według informacji uzyskanych w szpitalu w Wysokiem Mazowieckiem, pacjentka ma rany szarpane głowy, głównie w okolicy potylicy. Jej stan lekarze określają jako dobry.
  - Wiem z doświadczenia, że takie rany ciężko się goją, pacjentka zostanie więc na obserwacji - zdradził jeden z lekarzy chirurgów.
  Pies, sprawca zdarzenia, to duży kundel. Zajęli się nim lekarze weterynarii. Pies na pewno spędzi na obserwacji ponad dwa tygodnie. Przez ten czas lekarze ustalą, czy pies nie jest wściekły. Zajmie się tym weterynarz z Czyżewa. To on określi też, czy zwierzę jest agresywne i czy trzeba je uśpić.
  - To standardowa procedura w takich przypadkach - mówi młodszy aspirant Grzegorz Malinowski, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Wysokiem Mazowieckiem.
  Właściciele psa twierdzą, że zwierzę było szczepione. W tej sytuacji pogryziona kobieta uniknie serii bolesnych zastrzyków przeciw wściekliźnie.
  To pierwszy w tym półroczu tego typu przypadek w województwie podlaskim. Policja przeprowadza okresowe szkolenia dzieci na temat zachowania w zetknięciu z agresywnym zwierzęciem, jednak dorośli muszą polegać na własnym doświadczeniu.

  Czytaj także

   Komentarze

   Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama