Współczesna
  TV

  Współczesna TV

  Rozwiń
  Współczesna
  TV
  Zwiń

  Współczesna TV

  Współczesna TV, czyli nowa telewizja internetowa. Od poniedziałku do piątku specjalnie dla Was tworzymy ekskluzywne materiały wideo dotyczące regionu!

  (KAP)

  Gazeta Współczesna

  Aktualizacja:

  Gazeta Współczesna

  - Mój syn nie otrzymał stypendium socjalnego, bo dowiedziałam się za późno, że jest taka możliwość - skarży się Danuta Walewska. - Robimy wszystko, żeby jak najlepiej i najszybciej poinformować rodziców o dostępnej pomocy finansowej - zapewnia Łukasz Czech z Urzędu Miasta.
  Największą popularnością wśród uczniów szkół ponadpodstawowych i studentów cieszą się stypendia, współfinansowane z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach programu "Wyrównywanie szans edukacyjnych poprzez programy stypendialne".
  - Wydajemy już odpowiednie formularze - informuje Jolanta Szabuńko, zastępca dyrektora I Liceum Ogólnokształcącego. - W ubiegłym roku skorzystało z nich 30 osób. Pomoc przeznaczona jest dla uczniów z terenów wiejskich.
  Wsparcie stypendialne mogą otrzymać uczniowie, którzy uczą się w szkołach podstawowych i ponadgimnazjalnych kończących się egzaminem maturalnym, z wyłączeniem szkół dla dorosłych.
  - Stypendia są przekazywane w formie całkowitej lub częściowej refundacji wydatków związanych z nauką, takich jak podręczniki, strój szkolny, dojazdy - informuje Łukasz Czech, rzecznik prasowy Urzędu Miasta Łomża. - Druki wniosków stypendialnych są dostępne w szkołach.
  Wypełnione wnioski należy składać do sekretariatu szkoły do 20 września.
  Do ubiegania się o stypendium uprawnieni są także studenci, którzy posiadają stałe zameldowanie w Łomży, pochodzą z rodzin o niskich dochodach (w przeliczeniu na osobę nie wyższych niż 504 zł netto lub 583 zł netto, gdy członkiem rodziny jest dziecko niepełnosprawne).
  Stypendium można dostać na opłatę czesnego, zakwaterowania w akademiku lub stancji, zakup podręczników niezbędnych do nauki, dojazdy autobusami, pociągami i tramwajami. Maksymalna kwota stypendium to 300 zł miesięcznie.
  - Studenci wypełnione wnioski stypendialne muszą złożyć do 10 października, do wydziału oświaty przy ulicy Farnej 1 - tłumaczy Łukasz Czech.
  Stypendia naukowe i sportowe są przyznawane uczniom uzdolnionym, wybijającym się ponad przeciętną. Szczegółowe informacje o warunkach przyznania stypendium można znaleźć na stronie internetowej Urzędu Miasta: www.lomza.pl/bip

  Czytaj także

   Komentarze

   Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama