Współczesna
  TV

  Współczesna TV

  Rozwiń
  Współczesna
  TV
  Zwiń

  Współczesna TV

  Współczesna TV, czyli nowa telewizja internetowa. Od poniedziałku do piątku specjalnie dla Was tworzymy ekskluzywne materiały wideo dotyczące regionu!

  Mira Modzelewska (wsp. ESz)

  Gazeta Współczesna

  Aktualizacja:

  Gazeta Współczesna

  Co miesiąc 300 tys. zł z pieniędzy Szpitala Ogólnego w Grajewie "zamraża" komornik, który nie odblokował konta placówki, choć zawiesił postępowanie egzekucyjne. Nie ma przepisów, które regulują te sprawy. Dyrektor szpitala wniósł skargę na komornika, ale sąd ją oddalił.
  Dyrekcja i pracownicy grajewskiego szpitala chcą korzystać ze wszystkich funduszy, jakie za świadczone usługi przekazuje Narodowy Fundusz Zdrowia. Placówka boryka się z problemami finansowymi: brakuje na media, leki, płace. A pieniądze z zablokowanych kont nie trafiają ani do komornika, ani do szpitala.
  W lipcu grajewska placówka została objęta programem restrukturyzacji, który ma w znaczący sposób pomóc uporać się z zadłużeniem. Według przepisów, komornik nie może ściągać długów i odsetek z należności finansowych podlegających restrukturyzacji.
  Dyrektor Grzegorz Dembski uważa, że zawieszenie egzekucji i odblokowanie kont znaczą to samo. Złożył do sądu skargę, że komornik nie poinformował ani NFZ, ani banku obsługującego rachunek szpitala, iż postępowanie zostało wstrzymane i można udostępnić konto. Dyrektor jest przekonany, że w obecnej sytuacji prawnej powinien mieć dostęp do pieniędzy. Według prawników - nie.
  - Poinformowanie NFZ-u, czy banku nie spowoduje odblokowania konta szpitala - wyjaśnia Robert Kotowicz, przewodniczący wydziału cywilnego Sądu Rejonowego w Grajewie. - Szpital natomiast może złożyć skargę, dotyczącą konkretnie zajęcia konta. Zaistniała sytuacja jest po prostu wynikiem źle skonstruowanej ustawy.
  - Czas leci, a my nie możemy spłacić wierzycieli - denerwuje się dyrektor Dembski. - Dojdzie do tego, że nas zlicytują.

  Czytaj także

   Komentarze

   Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama