Współczesna
  TV

  Współczesna TV

  Rozwiń
  Współczesna
  TV
  Zwiń

  Współczesna TV

  Współczesna TV, czyli nowa telewizja internetowa. Od poniedziałku do piątku specjalnie dla Was tworzymy ekskluzywne materiały wideo dotyczące regionu!

  Ewa Sznejder

  Gazeta Współczesna

  Aktualizacja:

  Gazeta Współczesna

  Kielecka spółka Echo Investment podpisała z siecią handlową Real umowę na budowę sklepu wielkopowierz-chniowego. Hipermarket stanie przy zbiegu ulic Zawadzkiej i Sikorskiego.
  Umowa użytkowania obiektu zawarta została na 15 lat. Real zapłaci za nią 45 mln zł. Stosowne dokumenty zostały podpisane już w czerwcu, jednak dopiero w ostatnich dniach opublikowano informację w tej sprawie w komunikacie giełdowym.
  Umowa Reala z Echo Investment może zostać zerwana, o ile kielecka spółka nie otrzyma pozwolenia na budowę do końca czerwca 2007 roku, a także jeśli nie odkupi od miasta drogi, przebiegającej przez środek nieruchomości, na której będzie budowane centrum handlowe.
  Droga od początku rozmów o hipermarkecie miała być miejskim "asem w rękawie". Prezydenci zapewniali przeciwników hiper-marketu, że posiadanie tej nieruchomości daje miastu do końca decydujący głos w wielu sprawach, np. związanych z tzw. offsetem czyli inwestycjami, które Echo Investment ma wykonać w zamian z pozwolenie na zbudowanie wielkiego sklepu w centrum miasta.
  Na razie nie wiadomo, za ile i czy w ogóle miasto sprzeda drogę.
  - Nie wpłynęło do nas od Echo Investment żadne pismo w tej sprawie - mówi Łukasz Czech z biura prasowego Urzędu Miasta. - Oczywiście możliwa jest sprzedaż lub zamiana tej nieruchomości na inne grunty. Ale o wszystkim zadecydują radni, bo sprawą na pewno zajmie się komisja gospodarki komunalnej.
  Tymczasem mieszkańcy okolicznych ulic oprotestowali budowę centrum handlowego. Ich skargi rozpatruje sąd.

  Czytaj także

   Komentarze

   Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama