Współczesna
  TV

  Współczesna TV

  Rozwiń
  Współczesna
  TV
  Zwiń

  Współczesna TV

  Współczesna TV, czyli nowa telewizja internetowa. Od poniedziałku do piątku specjalnie dla Was tworzymy ekskluzywne materiały wideo dotyczące regionu!

  Ewa Sznejder

  Gazeta Współczesna

  Aktualizacja:

  Gazeta Współczesna

  Mieszkańcy ul. Senatorskiej 7 w Łomży doszli do porozumienia z właścicielami budynku, odkupionego od gminy żydowskiej. Po półtora roku nieopłacania czynszu w końcu podpiszą umowy.
  W poniedziałkowe popołudnie doszło do spotkania lokatorów, zarządcy, przedstawicieli wydziału lokalowego Urzędu Miasta oraz radnych. Upoważniona przez właścicieli Bogumiła Cholewicka przedstawiła propozycję obniżenia czynszu z 4,8 zł do 3,95 zł za 1 mkw. Zapewniła, że nie będzie domagała się odsetek za zwłokę i chce, aby lokatorzy wnieśli opłaty tylko od maja (podczas gdy nie płacą już 1,5 roku). Rozłoży też zaległości za czynsz i wodę na raty. Lokatorzy przyjęli warunki, więc w najbliższych dniach zarządca ma przygotować nowe umowy najmu.
  Naczelnik wydziału lokalowego, Włodzimierz Stanisławski, szczegółowo przedstawił wszystkim mieszkańcom kamienicy możliwości skorzystania z dodatków mieszkaniowych.
  - Jeżeli lokatorzy szybko zgłoszą się z podpisanymi umowami i danymi dotyczącymi metrażu i zarobków, możliwe jest, że dostaną dodatki nawet od 1 października - mówi Stanisławski.
  Lokatorzy obawiają się jednak, że zawarte porozumienie tylko czasowo rozwiązuje ich problemy.
  - Umowy będą na czas określony, to nie to, co stała umowa z Zakładem Gospodarki Mieszkaniowej - podkreślają. - Ciągle nie będziemy wiedzieli, na czym stoimy. Strach pozostanie.
  Nowi właściciele dawnej ochronki żydowskiej podkreślali kilkakrotnie w rozmowach, że nie zamierzają nikogo wyrzucać. Chcą jedynie, aby lokatorzy płacili czynsze.

  Czytaj także

   Komentarze

   Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama