Współczesna
  TV

  Współczesna TV

  Rozwiń
  Współczesna
  TV
  Zwiń

  Współczesna TV

  Współczesna TV, czyli nowa telewizja internetowa. Od poniedziałku do piątku specjalnie dla Was tworzymy ekskluzywne materiały wideo dotyczące regionu!

  Wojna plakatowa

  Wojna plakatowa

  (jan)

  Gazeta Współczesna

  Aktualizacja:

  Gazeta Współczesna

  "Stanowisko” rodziców zawisło obok "oświadczenia” burmistrza

  "Stanowisko” rodziców zawisło obok "oświadczenia” burmistrza ©K. Jankowski

  Nie widać końca konfliktu wokół bielskiej Szkoły Podstawowej nr 5. Były już uchwały, dyskusje, pikiety, interwencje policji. Teraz spór przeniósł się na... słupy ogłoszeniowe.
  "Stanowisko” rodziców zawisło obok "oświadczenia” burmistrza

  "Stanowisko” rodziców zawisło obok "oświadczenia” burmistrza ©K. Jankowski

  Pod koniec ubiegłego tygodnia burmistrz Bielska Eugeniusz Berezowiec wydał oświadczenie, które zostało rozesłane do lokalnych redakcji oraz rozwieszone na słupach ogłoszeniowych. Burmistrz wyjaśniał w nim swoje stanowisko w sprawie przenosin szkoły oraz zapraszał rodziców na zaplanowane na dziś spotkanie.
  "Chcę nadal rozmawiać z rodzicami dzieci uczęszczających do SP 5, ale skoro uniemożliwiono mi wejście do tego budynku, zapraszam wszystkich rodziców na spotkanie do budynku gimnazjum. Tam zaproponuję konkretne działania na rzecz rozwiązania powyższej sprawy" - pisał Berezowiec.
  Wczoraj, na tych samych słupach ogłoszeniowych, tuż przy oświadczeniach burmistrza, zawisło... stanowisko rodziców.
  "Nie ufamy już panu i dlatego zaproszenie traktujemy bardziej jako kolejną intrygę i próbę dalszego skłócania zarówno dyrekcji obu szkół, jak również rodziców" - piszą autorzy stanowiska. "My, rodzice, jesteśmy i stale byliśmy gotowi do prowadzenia rozmów. To pan przekładał ustalone spotkania, nie interweniował na sesjach, by umożliwić rodzicom prezentację argumentów" - napisano.
  W stanowisku, obok którego zawisły też plakaty ze zdjęciami policjantów interweniujących pod szkołą przed dwoma tygodniami, autorzy przedstawiają swoją wersję historii konfliktu. I zapowiadają, że z zaproszenia burmistrza do negocjacji nie skorzystają.
  "Rozpoczął się rok szkolny. Kilka dni temu nasłał pan na nas uzbrojoną policję. O czym my teraz mamy z panem rozmawiać?" - pytają autorzy stanowiska. "Oczekujemy wykonania przez pana choćby małego, ale realnego kroku w kierunku rozwiązania, a nie nasilania i rozszerzania konfliktu".
  Przypomnijmy, że spotkanie burmistrza z rodzicami ma się odbyć dzisiaj o godz. 18 w sali gimnastycznej Gimnazjum nr 1.

  Czytaj także

   Komentarze

   Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama