Współczesna
  TV

  Współczesna TV

  Rozwiń
  Współczesna
  TV
  Zwiń

  Współczesna TV

  Współczesna TV, czyli nowa telewizja internetowa. Od poniedziałku do piątku specjalnie dla Was tworzymy ekskluzywne materiały wideo dotyczące regionu!

  Kontrola laserowa z nożem

  Kontrola laserowa z nożem

  (hel)

  Gazeta Współczesna

  Aktualizacja:

  Gazeta Współczesna

  Sprawdzał abonamenty RTV, sprzedawał noże i obiecywał wysoką wygraną w konkursie.
  Mężczyzna "grasował" na terenie gminy Rutka-Tartak.
  - To nieuczciwy akwizytor, który podszywa się pod kontrolera - mówi Halina Nideraus, kierowniczka sekcji kartotek RTV z suwalskiej Poczty. - Takie przypadki w przeszłości już się zdarzały.
  W poniedziałek około południa akwizytor trafił do wsi Jałowo.
  - Miał około 40 lat, był ładnie ubrany, wygadany i przyjechał eleganckim samochodem - opowiadają rolnicy.
  Przedstawiał się jako kontroler abonamentu RTV. Okazywał swój dowód osobisty i książeczkę wojskową. Następnie prosił gospodarzy o dowód opłaty abonamentu.
  W przypadku inwalidów pierwszej grupy, zwolnionych z opłat, domagał się legitymacji. Później "kontroler" gratulował gospodarzom, że są uczciwi i przekazywał prezenty - noże z laserowym ostrzem, czajnik ze złotą spiralą i parasolkę.
  Radość gospodarzy mógł zmącić jedynie fakt, że za noże trzeba było zapłacić 150 złotych. Ale, jak zapewniał gość, to były grosze w porównaniu z faktyczną wartością towaru.
  - Zapewniał, że kto przyjął prezenty, weźmie udział w losowaniu nagrody głównej - opowiada nasza Czytelniczka. - W przyszłym miesiącu może otrzymać kamerę, aparat cyfrowy, telewizor, albo inny, cenny sprzęt. A później czekają jeszcze inne atrakcje.
  Nic jednak za darmo. Kontroler prosił gospodarzy, aby do tego czasu trzykrotnie zagotowali wodę w czajniku ze złotą grzałką.
  - Później ja przyjadę i wspólnie napijemy się doskonałej kawy - obiecywał.
  Halina Nideraus przypomina, że instytucją uprawnioną do kontroli abonamentu RTV jest Poczta Polska.
  - Kontroler musi okazać legitymację pracownika poczty - wyjaśnia. - To jedyny dokument, którym powinien posługiwać się.
  Rozmówczyni zapewnia, że pocztowi kontrolerzy nie rozdają żadnych prezentów, a tym bardziej ich nie sprzedają. Na pewno, nie zajmują się akwizycją noży.
  - Sprawdzają abonament, a jeśli gospodarze nie mają książeczki, sporządzają protokół i tyle - dodaje. - Nie mają prawa nawet pobierać żadnych pieniędzy tytułem kary.
  Kobieta twierdzi, że trzy lata temu miała sygnały o podobnych akcjach akwizytorów prowadzonych na wsiach. Wówczas również sprzedawali noże. Prawdopodobnie pojawili się kolejni oszuści.
  Rozmówczyni radzi, aby w przypadku jakichkolwiek wątpliwości kontrolującego sprawdzić w urzędzie pocztowym. W tym celu wystarczy zadzwonić na numer tel. 567-03-96 i 567-32-71.

  Czytaj także

   Komentarze

   Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama