Współczesna
  TV

  Współczesna TV

  Rozwiń
  Współczesna
  TV
  Zwiń

  Współczesna TV

  Współczesna TV, czyli nowa telewizja internetowa. Od poniedziałku do piątku specjalnie dla Was tworzymy ekskluzywne materiały wideo dotyczące regionu!

  Odstać swoje

  (ap)

  Gazeta Współczesna

  Aktualizacja:

  Gazeta Współczesna

  Ten, kto dba o swoje zdrowie, musi się poświęcić i postać w kolejce. Na zdjęciu kolejka do pomiaru ciśnienia podczas jednego z festynów w Białymstok

  Ten, kto dba o swoje zdrowie, musi się poświęcić i postać w kolejce. Na zdjęciu kolejka do pomiaru ciśnienia podczas jednego z festynów w Białymstoku. ©A. Ludwiczak

  Jeżeli ktoś myśli, że kolejki i stanie w nich to melodia przeszłości, ten bardzo się myli. Mało tego - okazuje się, że niektórzy mieszkańcy Białegostoku bardzo lubią stać w kolejkach.
  Ten, kto dba o swoje zdrowie, musi się poświęcić i postać w kolejce. Na zdjęciu kolejka do pomiaru ciśnienia podczas jednego z festynów w Białymstok

  Ten, kto dba o swoje zdrowie, musi się poświęcić i postać w kolejce. Na zdjęciu kolejka do pomiaru ciśnienia podczas jednego z festynów w Białymstoku. ©A. Ludwiczak

  - A co ja mam robić w domu? Wyjdę na miasto, postoję sobie trochę w jednej kolejce, w drugiej. Kogoś znajomego spotkam, to dzionek mi minie. Mało tego, jak ktoś się spieszy, to go nawet przepuszczę. Młodzi to nie mają czasu. A ja starszy człowiek mam go aż za dużo, więc się nie pieklę jak ktoś się wpycha w kolejkę - mówi Eugeniusz Borkowski z Białegostoku, którego spotkaliśmy w kolejce w Delikatesach przy ul. Suraskiej.
  Akurat w tym sklepie kolejki ustawiają się bardzo często, szczególnie do stoiska z wędlinami. Klienci nie wydają się jednak zdenerwowani z tego powodu.
  - Tutaj przynajmniej wszystko jest świeże - mówi jedna z osób robiących zakupy.
  Średnio w kolejce po mięso w Delikatesach trzeba stać ok. 10 minut. Kolejki ustawiają się też do stoiska po alkohol. Tam idzie jednak szybciej.
  Zniecierpliwieni kierowcy
  Najczęściej jednak stanie w kolejkach to stracone nerwy, nie wspominając już o czasie. Wiedzą o tym dobrze białostoccy kierowcy, którzy ostatnio chcieli zarejestrować swój pojazd.
  - Najpierw wydajemy numerek z konkretną godziną, o której osoba ma się do nas zgłosić po dowód rejestracyjny - mówi Danuta Górnikiewicz, naczelnik Wydziału Komunikacji w Urzędzie Miejskim w Białymstoku.
  Niestety, by wejść w posiadanie numerka, trzeba swoje odstać, często od wczesnych godzinach rannych. Urzędnicy tłumaczą, że wszystko przez napływ aut z zagranicy.
  - Na szczęście teraz kolejki są już mniejsze. Mniej aut jest teraz sprowadzanych. Myślę, że sytuacja jakoś się ustabilizowała - mówi Danuta Górnikiewicz.
  Ogonek w banku
  Powszechne stało się korzystanie z usług bankowych przez internet, co powoduje, że w ogonkach do kas bankowych ustawia się mniej ludzi. Ale nie brakuje też osób, szczególnie wśród ludzi starszych, które nie mają możliwości korzystania z internetu i udają się do banku osobiście. W niektórych placówkach trzeba czekać, by zapłacić rachunek. Przykładem jest I Oddział PKO BP przy Rynku Kościuszki w Białymstoku. Tam czasami trzeba postać nawet pół godziny.
  - Zależy kiedy, ale czasami przychodzę i jest kilka osób, a czasami taka kolejka, że urwanie głowy. Obsługa jest dobra, jednak chyba trochę za mało okienek - powiedział nam jeden z klientów banku.
  Pacjent poczeka
  Jednak rekordy biją nadal kolejki do lekarzy specjalistów. Ten, kto myśli, że gdy dostanie skierowanie do fachowca, od razu będzie mógł się udać na wizytę, jest w wielkim błędzie. Do okulisty czy kardiologa trzeba czekać co najmniej pół roku. I nawet, kiedy nadejdzie upragniony dzień wizyty, to i tak trzeba poczekać w kolejce przed gabinetem, często nawet kilka godzin. Panuje więc zasada: kto pierwszy, ten lepszy.
  - Kolejki nie denerwują aż tak mocno, ale do lekarza nie lubię czekać. Ludzie opowiadają o swoich różnych dolegliwościach. To niezbyt przyjemne - mówi pani Stanisława z Łap, która na wizytę u kardiologa czekała kilka miesięcy.

  Czytaj także

   Komentarze

   Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama