Współczesna
  TV

  Współczesna TV

  Rozwiń
  Współczesna
  TV
  Zwiń

  Współczesna TV

  Współczesna TV, czyli nowa telewizja internetowa. Od poniedziałku do piątku specjalnie dla Was tworzymy ekskluzywne materiały wideo dotyczące regionu!

  Piotr Ossowski

  Gazeta Współczesna

  Aktualizacja:

  Gazeta Współczesna

  z ostrołęka/łomża. Ponad 3 tys. kuponów poparcia dla przebiegu Via Baltiki przez Ostrołękę i Łomżę, wpłynęło do naszych redakcji. Chcemy tej drogi!
  Najprawdopodobniej do końca przyszłego roku rozstrzygnie się, którędy przebiegać będzie międzynarodowy korytarz transportowy Via Baltica - droga łącząca Finlandię i kraje nadbałtyckie z za-chodnią Europą. W Warszawie ma się ona łączyć z planowaną trasą Moskwa - Berlin.
  Największe kontrowersje budzi przebieg trasy w północno- -wschodniej Polsce - do przejścia granicznego z Litwą w Budzisku.
  Jeszcze rok temu wydawało się, że sprawa przebiegu Via Baltiki jest przesądzona. Główna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad zdecydowanie optowała za "wariantem białostockim".
  Ostro sprzeciwiały mu się środowiska ekologiczne. Via Baltica przecięłaby Biebrzański Park Narodowy i Puszczę Knyszyńską - najbardziej wartościowe przyrodniczo obszary "Zielonych Płuc Polski".
  Ostatecznie ustalono, że przed ostateczną decyzją opracowana zostanie niezależna "strategiczna ocena oddziaływania na środowisko I transeuropejskiego korytarza transportowego Via Baltica w granicach Polski".
  Rząd ogłosił przetarg na jej przygotowanie. Prace trwają.
  - Według zapewnień przedstawicieli Ministerstwa Ochrony Środowiska, ta ocena będzie jedynym czynnikiem decydującym o przebiegu Via Baltiki - mówi Agnieszka Mieczkowska, z-ca prezydenta Ostrołęki. - Dla nas to bardzo dobra wiadomość. Szanse "białostockiego wariantu" maleją niemal do zera. Pozostaje nam czekać na ocenę.
  Niezależnie od tego samorządy i środowiska biznesowe Ostrołęki i Łomży lobbują na rzecz przebiegu Via Baltiki.

  Czytaj także

   Komentarze

   Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama