Współczesna
  TV

  Współczesna TV

  Rozwiń
  Współczesna
  TV
  Zwiń

  Współczesna TV

  Współczesna TV, czyli nowa telewizja internetowa. Od poniedziałku do piątku specjalnie dla Was tworzymy ekskluzywne materiały wideo dotyczące regionu!

  Nigdy tak wielu ...

  Nigdy tak wielu ...

  (yes)

  Gazeta Współczesna

  Aktualizacja:

  Gazeta Współczesna

  Ambasador USA w Polsce w oficjalnym piśmie popiera pomysł uczczenia w Suwałkach pamięci Witolda Urbanowicza, dowódcy legendarnego Dywizjonu 303, później w amerykańskich formacjach walczącego przeciw Japończykom.
  Pomimo wielokrotnych publicznych deklaracji, władze miasta nie zrobiły nic, żeby przypomnieć o bohaterze drugiej wojny światowej.
  O Urbanowiczu, urodzonym w podsuwalskiej Olszance, stało się głośno za sprawą bestselleru wydawniczego "Sprawa honoru". Stowarzyszenie Samorządna Suwal-szczyzna wystąpiło z wnioskiem, aby myśliwski as został patronem jednej z ulic w mieście. Tę inicjatywę konsekwentnie popierała "Gazeta Współczesna".
  - To jest dobry pomysł, nie budzący żadnych kontrowersji. Ten punkt w programie sesji pojawi się jeszcze przed wakacjami - wiosną br. obiecywał Mieczysław Jurewicz, przewodniczący Rady Miejskiej.
  W czerwcu zmienił zdanie.
  - Przed wakacjami już nie zdążymy, ale pod koniec sierpnia na pewno - twierdził i sugerował, że Urbanowicz powinien być patronem któregoś z obecnie anonimowych suwalskich rond.
  - W sierpniu mieliśmy okrągłą rocznicę bitwy o Anglię. Przegapiono ten moment i nadal jest cisza - mówi Jerzy Ząbkiewicz, autor pomysłu upamiętnienia wybitnego pilota.
  Pokazuje pismo, które właśnie otrzymał z Amerykańskiej Ambasady w Warszawie. "Takie działanie (...) przyczyniłoby się wielce do polsko-amerykańskiej przyjaźni w Suwałkach. Życzę Panu sukcesu w tym przedsięwzięciu. Proszę mnie powiadomić, kiedy w mieście Suwałki odbędzie się uroczysta ceremonia, byśmy mogli zaplanować i wysłać swoich przedstawicieli (...) Chciałbym też powiadomić rodzinę Witolda Urbanowicza" - informuje Victor Ashe, ambasador Stanów Zjednoczonych w Polsce.
  - Władze miasta milczą. Jak długo jeszcze? - zastanawia się Ząb-kiewicz.

  Czytaj także

   Komentarze

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama