Współczesna
  TV

  Współczesna TV

  Rozwiń
  Współczesna
  TV
  Zwiń

  Współczesna TV

  Współczesna TV, czyli nowa telewizja internetowa. Od poniedziałku do piątku specjalnie dla Was tworzymy ekskluzywne materiały wideo dotyczące regionu!

  Wszyscy cieszą się wolnością

  Wszyscy cieszą się wolnością

  (ola)

  Gazeta Współczesna

  Aktualizacja:

  Gazeta Współczesna

  Sąd Rejonowy w Grajewie uniewinnił Grzegorza Dembskiego, byłego dyrektora augustowskiego szpitala, oskarżonego o działanie na niekorzyść placówki.
  Z powodu małej szkodliwości czynu, umorzono zaś sprawę członków Zarządu Powiatu Augustowskiego. Prokurator stwierdził, że przekroczyli oni swoje uprawnienia. Wyrok nie jest prawomocny.
  Grzegorz Dembski kierował augustowskim szpitalem w latach 1998- 2001. W tym czasie przeprowadził w placówce gruntowny remont dwóch oddziałów. Związki zawodowe działające w augustowskim szpitalu złożyły do prokuratury doniesienie o popełnieniu przestępstwa. Demb-skiemu postawiono zarzut narażenia placówki na straty finansowe rzędu powyżej 900 tys. złotych.
  - Chodziło o to, że posiadając milion złotych z Ministerstwa Zdrowia, ogłosiłem przetarg opiewający na sumę 2 milionów - wyjaśnia były dyrektor. - A zrobiłem to, ponieważ władze powiatu obiecały dołożenie pozostałej kwoty.
  Dlatego Dembski wystąpił do starosty Franciszka Wiśniewskiego o zezwolenie na przeprowadzenie inwestycji. Gdy je otrzymał, rozpoczął remont. Niestety, obiecane pieniądze nie wpływały. Szpital dostał je dopiero, gdy starostą został Czesław Karpiński. W trakcie procesu F. Wiśniewski zaprzeczył jednak, jakoby wydał zgodę na rozpoczęcie prac. W starostwie nie było też na to dokumentów. Sąd otrzymał je dopiero od G. Dembskiego.
  Więcej w papierowym wydaniu "Gazety".

  Czytaj także

   Komentarze

   Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama