Współczesna
  TV

  Współczesna TV

  Rozwiń
  Współczesna
  TV
  Zwiń

  Współczesna TV

  Współczesna TV, czyli nowa telewizja internetowa. Od poniedziałku do piątku specjalnie dla Was tworzymy ekskluzywne materiały wideo dotyczące regionu!

  ask

  Gazeta Współczesna

  Aktualizacja:

  Gazeta Współczesna

  Natychmiastowego odwołania członków zarządu województwa podlaskiego i debaty na temat podziału środków funduszy strukturalnych z Unii Europejskiej domagają się radni powiatu kolneńskiego. To reakcja na nieprzyznanie przez zarząd pieniędzy na zakup aparatu RTG do kolneńskiego szpitala.
  Stanowisko w tej sprawie wypracowali radni na specjalnie zwołanym posiedzeniu wszystkich komisji.
  - Uważamy, że członkowie zarządu województwa, podejmując tę decyzję, wyczerpali już swój mandat zaufania - twierdzą radni. - Dlatego żądamy ich natychmiastowego odwołania, gdyż działania przez nich podejmowane mogą doprowadzić do dezintegracji województwa.
  Podział unijnych pieniędzy radni uważają za skandaliczny i "dokonany w imię partykularnych interesów członków zarządu, w imię ich interesów wyborczych".
  - Zarząd nawet nie uzasadnił, dlaczego wybrał inne projekty i dlaczego są one ważniejsze niż zakup aparatu RTG do Kolna, chociaż panel ekspertów i Regionalny Komitet Sterujący uznali projekt kolneński za najlepszy - podkreślają radni.
  Żądają też przeprowadzenia debaty na temat podziału środków funduszy strukturalnych z Unii Europejskiej. Chcą "takiego ustalenia zasad ich podziału, żeby żaden powiat, żadna gmina nie czuły się dyskryminowane, a wygrywały najlepsze projekty".
  - Ani partyjne, ani kumoterskie rozdawnictwo środków nie może mieć więcej miejsca - podkreśla radny Andrzej Duda, który przewodniczył obradom. - Liczymy, że samorząd województwa rozwiąże problem bez potrzeby angażowania w spór organów państwowych i Komisji Europejskiej.
  Stanowisko radnych zostało przesłane m.in. do sejmiku województwa i Ministerstwa Gospodarki.

  Czytaj także

   Komentarze

   Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama