Współczesna
  TV

  Współczesna TV

  Rozwiń
  Współczesna
  TV
  Zwiń

  Współczesna TV

  Współczesna TV, czyli nowa telewizja internetowa. Od poniedziałku do piątku specjalnie dla Was tworzymy ekskluzywne materiały wideo dotyczące regionu!

  Szczęśliwi uczą się lepiej

  Szczęśliwi uczą się lepiej

  (tam)

  Gazeta Współczesna

  Aktualizacja:

  Gazeta Współczesna

  Uczniowie gimnazjum w Bakałarzewie najlepiej zdali końcowy egzamin.
  Wśród szkół podstawowych wyróżnia się natomiast Rutka-Tartak. Niedawno Okręgowa Komisja Egzaminacyjna opublikowała raport, zawierający wyniki sprawdzianów w klasach szóstych szkół podstawowych oraz egzaminów w klasach trzecich gimnazjów w ubiegłym roku szkolnym.
  Bakałarzewo i Rutka-Tartak dobre wyniki osiągają od paru lat. Tym razem najgorzej wypadli szóstoklasiści z Filipowa i Sztabina oraz gimnazjaliści z gminy Puńsk, z którymi, w części matematyczno-przyrodniczej, skutecznie "rywalizowali" niestety koledzy z Kras-nopola i Gib.
  Zestawienie opublikowane przez OKE odnosi się do gmin, a nie poszczególnych szkół. Np. na wynik gminy Bakałarzewo składają się osiągnięcia uczniów jednej placówki, a na Suwałk - średnia z kilku gimnazjów.
  W gronie szkół z siedmiu najsłabszych gmin w województwie są podstawówki z Filipowa i Sztabina. Tu większe kłopoty niż w innych placówkach sprawiało zdającym pisanie tekstów. Średnia za to zadanie wyniosła (na 10 punktów możliwych do zdobycia) zaledwie 6,68 (w szkołach wiejskich 6,31,w miejskich 6,75). Uczniowie nie potrafią redagować ogłoszeń, wypowiadać się na dany temat, przestrzegać norm językowych, ortograficznych i interpunkcyjnych. Najmniej problemów sprawiało im czytanie.
  W kategoriach gimnazjów, zarówno w części humanistycznej, jak i matematyczno-przyrodniczej, w gronie szkół z siedmiu gmin, których uczniowie uzyskali najsłabszy wynik, jest Puńsk. W tej drugiej kategorii na samym dole znaleźli się też gimnazjaliści z Krasnopola i Gib.
  - Znam te wyniki i jestem przerażony - twierdzi Witold Liszkowski, wójt gminy Puńsk. - Dziś nie potrafię odpowiedzieć, gdzie leżą przyczyny tak fatalnych końcowych wyników egzaminów w gimnazjum. W najbliższych dniach spotkam się z dyrektorami szkół.
  Więcej w papierowym wydaniu "Gazety".

  Czytaj także

   Komentarze

   Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama