Współczesna
  TV

  Współczesna TV

  Rozwiń
  Współczesna
  TV
  Zwiń

  Współczesna TV

  Współczesna TV, czyli nowa telewizja internetowa. Od poniedziałku do piątku specjalnie dla Was tworzymy ekskluzywne materiały wideo dotyczące regionu!

  Jeszcze miesiąc

  Jeszcze miesiąc

  (yes)

  Gazeta Współczesna

  Aktualizacja:

  Gazeta Współczesna

  Postępowanie w sprawie pozbawienia sędzi Grażyny Z. immunitetu przeprowadzi sąd dyscyplinarny przy Sądzie Apelacyjnym w Gdańsku.
  Decyzja, zgodnie z przepisami, powinna zapaść w ciągu miesiąca.
  Jak dowiedzieliśmy się w piątek, dokumenty jeszcze nie trafiły do Gdańska, chociaż zostały już wysłane z Sądu Apelacyjnego w Białymstoku. Prawdopodobnie dotrą dzisiaj.
  Grażyna Z. podejrzewana jest o udział w aferze korupcyjnej. Za łapówki miała uchylać areszt podejrzanym i orzekać łagodniejsze wyroki. Po upublicznieniu tych informacji została odwołana z funkcji przewodniczącej wydziału karnego, następnie, decyzją ministra sprawiedliwości, straciła posadę wiceprezesa Sądu Okręgowego w Suwałkach.
  W aferę korupcyjną, jak informowaliśmy, zamieszanych obecnie jest kilkanaście osób. Wśród podejrzanych znalazł się m.in. Jerzy Sz., znany suwalski adwokat. Postawienie zarzutów Grażynie Z. jest niemożliwe, dopóki chroni ją immunitet sędziowski.
  O branie łapówek Prokuratura Apelacyjna w Białymstoku, która prowadzi śledztwo, podejrzewała również Lucynę Ł., podwładną Grażyny Z. w wydziale karnym. Jej ciało wyłowiono dwa tygodnie temu z jeziora k. Krusznika, gm. Nowinka.
  Przyczyną śmierci było utonięcie - stwierdziła Prokuratura Rejonowa w Augustowie. Sekcja zwłok wykluczyła udział osób trzecich, chociaż rodzina zmarłej sugerowała, że mogło to być zabójstwo.
  Prokuratura obecnie prowadzi postępowanie w związku z artykułem 151 kodeksu karnego, który przewiduje kary dla osób namawiających lub pomagających w targnięciu się na własne życie.

  Czytaj także

   Komentarze

   Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama