Współczesna
  TV

  Współczesna TV

  Rozwiń
  Współczesna
  TV
  Zwiń

  Współczesna TV

  Współczesna TV, czyli nowa telewizja internetowa. Od poniedziałku do piątku specjalnie dla Was tworzymy ekskluzywne materiały wideo dotyczące regionu!

  Aleksandra Szyc-Kaczyńska

  Gazeta Współczesna

  Aktualizacja:

  Gazeta Współczesna

  Chociaż nie są już młode, w trzech wsiach chodziły od domu do domu i prosiły o wsparcie. Nie dla siebie, ale dla gospodarzy, którzy w pożarze stracili stodołę, maszyny i zboże. Alina Filipkowska i Eufrozyna Kupis z Grabowa nie uważają, że zrobiły coś niezwykłego i wolałyby pozostać anonimowe. Pożar zauważyła Alina Filipkowska. Natychmiast zaalarmowała straż
  pożarną. Na drugi dzień ze znajomą chciały dać pogorzelcom po 50 zł, ale wstydziły się zanieść tylko tyle. Postanowiły uzbierać więcej, bo poszkodowani to dobrzy, młodzi ludzie, którym trzeba pomóc. Postarały się o pozwolenie u wójta gminy i z kartką z urzędu chodziły od domu do domu w Grabowie, Gutach Starych i Kowalewie.
  - Do Gut podwieźli nas ciągnikiem - wspominają panie. - Potem też do Kowalewa. To nie nasza gmina, ale nasza parafia.
  Emerytki odważnie pukały do drzwi. Zaszły i do lekarza i na komisariat policji. Każdą wpłatę odnotowywały w specjalnym zeszycie. Byli tacy, którzy dawali 2 zł, ale też i tacy którzy wspierali pogorzelców kwotą nawet 200 zł.
  - Dawali bardzo chętnie, z serca, bo każdy przecież wie, że taka przykra niespodzianka może spotkać każdego, taki jest los - mówi Eufrozyna Kupis.
  Przez kilka dni chodzenia kobiety uzbierały ponad 4 tys. zł. Wszystko przekazały poszkodowanym ze wsi Grabowskie.
  - Byliśmy tym zaskoczeni i wzruszeni - mówi brat gospodarza.
  Rodzinie pomogli też sołtysi i dwóch radnych.
  - W mojej wsi sołtys zbierał dla nich zboże - mówi Józef Gutowski, przewodniczący rady gminy Grabowo. - Ale to, co zrobiły te dwie panie, zasługuje na uznanie. Na najbliższej sesji podziękujemy im za taki gest.
  - To wspaniałe kobiety, warto je docenić, bo w dzisiejszych czasach taka postawa to rzadkość - mówi mieszkaniec Grabowa.

  Czytaj także

   Komentarze

   Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama