Współczesna
  TV

  Współczesna TV

  Rozwiń
  Współczesna
  TV
  Zwiń

  Współczesna TV

  Współczesna TV, czyli nowa telewizja internetowa. Od poniedziałku do piątku specjalnie dla Was tworzymy ekskluzywne materiały wideo dotyczące regionu!

  Wschód kontra zachód

  Wschód kontra zachód

  (jan)

  Gazeta Współczesna

  Aktualizacja:

  Gazeta Współczesna

  Prawo i Sprawiedliwość oraz Sojusz Lewicy Demokratycznej - to zwycięzcy tegorocznych wyborów parlamentarnych w powiecie bielskim. Większość głosów zbierały "lokomotywy" tych partii: Krzysztof Jurgiel i Eugeniusz Czykwin.
  Wczoraj, do późnych godzin popołudniowych nieznane były dokładne wyniki wyborów parlamentarnych. Z danych Państwowej Komisji Wyborczej oraz wyliczeń samorządów wynikało, że PiS zwyciężył w pięciu gminach powiatu bielskiego, a SLD w dwóch lub trzech. Niewiadomą pozostawało samo miasto Bielsk, bowiem w magistracie wyników nie podliczano.
  - Nie robimy "zbiorówek", bo nie mamy takiego obowiązku - powiedziała Irena Kryńska, kierownik Referatu Obsługi Burmistrza i Rady Miasta w Bielsku Podlaskim. - Jeśli ktoś chce zliczyć wyniki, to może odwiedzić wszystkie lokale wyborcze. Dane są wywieszone.
  Oczy Leppera
  Nieoficjalnie udało nam się jednak ustalić, że w większości bielskich komisji także przeważały głosy na PiS i SLD. Indywidualnie liderem został najprawdopodobniej Czykwin z 1,4 tys. głosów.
  Inne samorządy postarały się o opracowanie swoich wyników. Niespodzianki nie było. Zachodnia część powiatu (Brańsk, Rudka, Wyszki) zagłosowała na ugrupowania prawicowe: PiS i LPR.
  - Nic w tym dziwnego. Ta tendencja zachowuje się u nas od lat - mówiono w Urzędzie Gminy w Brańsku.
  Część wschodnia (Orla i gmina wiejska Bielsk) postawiła na lewicę i startujących z jej list przedstawicieli mniejszości narodowych. W Orli - miejscowości o tradycyjnym elektoracie SLD - tym razem dużym powodzeniem cieszyła się Samoobrona.
  - Głosowaliśmy wcześniej na Sojusz i co dla nas zrobili? A Lepperowi dobrze z oczu patrzy - mówili orlanie.
  Samoobrona zdobyła też nadspodziewanie dobry wynik w Boćkach.
  - Tak zadecydowali wyborcy - tłumaczył Stanisław Charyton, sekretarz gminy Boćki. - Najgorsze jest jednak to, że ludzie masowo nie idąc do wyborów pokazali, iż nie ufają już nikomu.
  Będzie mandat?
  Jak poradzili sobie lokalni kandydaci? W gminie wiejskiej Bielsk drugie miejsce zajęła SDPL, dla której gros głosów zebrała sekretarz gminy Raisa Rajecka.
  - Zajęłam drugie miejsce za Czykwinem. Przy tej konkurencji to duży sukces - mówiła Rajecka.
  Wczoraj nie wiadomo było, jakie wyniki poszczególni kandydaci uzyskali w samym Bielsku. Prawdopodobnie Rajecka oraz Paweł Miszczuk (SLD) zebrali po ok. 300 głosów, Marian Łuczaj (PO) - ok. 400, a Marek Antoni Łukaszewicz (PiS) - ok. 600. I to ten ostatni miał cały czas szansę na mandat posła.
  - To jednak wciąż płynna sprawa - mówił przedstawiciel PiS Krzysztof Jaworowski.

  Czytaj także

   Komentarze

   Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama