Współczesna
  TV

  Współczesna TV

  Rozwiń
  Współczesna
  TV
  Zwiń

  Współczesna TV

  Współczesna TV, czyli nowa telewizja internetowa. Od poniedziałku do piątku specjalnie dla Was tworzymy ekskluzywne materiały wideo dotyczące regionu!

  Zdolni nagrodzeni

  Zdolni nagrodzeni

  (gram)

  Gazeta Współczesna

  Aktualizacja:

  Gazeta Współczesna

  Szymon Zaręba, trzecioklasista z I LO im. M. Konopnickiej został podwójnym stypendystą - Premiera RP oraz Ministra Edukacji Narodowej.
  To ostatnie otrzymała również Lidia Ożarowska, tegoroczna absolwentka szkoły. Jako świeżo upieczona studentka warszawskiej Akademii Medycznej, 30 września odbierze w MEN nominacje za siebie i młodszego kolegę.
  Zarówno premier, jak i minister stypendia przyznają za wybitne osiągnięcia w nauce w minionym roku szkolnym. Zdaniem Barbary Górowskiej, wicedyrektor "Konopnickiej", nie było najmniejszych wątpliwości, kto na nie zasługuje.
  - Lidia Ożarowska została laureatką olimpiad z języka polskiego i łaciny oraz finalistką olimpiady z angielskiego. Miała doskonałą średnią ocen, w cuglach dostała się na medycynę oraz na Międzywydziałowe Studia Humanistyczne UW. To wyjątkowa, wszechstronnie utalentowana dziewczyna - uzasadnia B. Górowska.
  Nietuzinkowymi osiągnięciami w nauce może się także poszczycić Szymon Zaręba, obecny maturzysta. Tylko w ubiegłym roku został: laureatem IX Olimpiady Historycznej, zdobywcą III miejsca w Wojewódzkim Konkursie Ortograficznym, a także zdobywcą prestiżowej nagrody w jednym z ogólnopolskich konkursów fotograficznych.
  - Spełniał wszystkie warunki, by kandydować do obu stypendiów - wicedyrektor Górowska podkreśla, że w I LO co roku korzysta z takich przywilejów. - Mamy szczęście do młodych, zdolnych i chętnych do poszerzania własnych horyzontów. Duża w tym zasługa kadry pedagogicznej, która potrafi wyłowić talent i odpowiednio pracować z uzdolnionym uczniem. Ot, i cały sekret sukcesu - uważa.
  Warto wiedzieć, że stypendium Premiera RP wynosi 258 złotych miesięcznie, i jest wypłacane tylko w roku szkolnym, bez wakacji. Szefa rządu przebił minister edukacji, przyznając miesięcznie 320 złotych.

  Czytaj także

   Komentarze

   Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama