Współczesna
  TV

  Współczesna TV

  Rozwiń
  Współczesna
  TV
  Zwiń

  Współczesna TV

  Współczesna TV, czyli nowa telewizja internetowa. Od poniedziałku do piątku specjalnie dla Was tworzymy ekskluzywne materiały wideo dotyczące regionu!

  Można bez flagi

  Można bez flagi

  (gram)

  Gazeta Współczesna

  Aktualizacja:

  Gazeta Współczesna

  - To skandal. Lokal stanowczo za ciasny, nie było kabin ani osłon do głosowania, a na budynku nie wisiała flaga państwowa - zadzwonił do nas oburzony czytelnik z Poddubówka w gm. Suwałki, który w niedzielę głosował w miejscowej Szkole Podstawowej.
  - Pokój nauczycielski, który od zawsze służy za lokal wyborczy ma 20 m kwadratowych, więc nie jest to znowu taka klitka. Szczególnie biorąc pod uwagę ilość głosujących z naszego terenu - dziwi się zarzutom Grażyna Jacewicz, dyrektorka podstawówki. - Prawda, nie było kabin, ale wystawiamy dwie osłony z płyt pomalowanych na biało-czerwono. Natomiast na budynku nie wisiała flaga, bo wcale nie ma takiego wymogu - podkreśla.
  Standardy dla lokali wyborczych w całym kraju ściśle określają wytyczne Państwowej Komisji Wyborczej.
  Jak informuje Alicja Rynkiewicz z suwalskiej delegatury PKW, w takim miejscu obowiązkowo powinny się znaleźć: godło państwowe, urna, pomieszczenia zapewniające tajność głosowania (wraz z przyborami do pisania), plakaty PKW o sposobie głosowania i warunkach ważności głosu, obwieszczenia wyborcze oraz stół dla komisji.
  - Flaga na budynku, gdzie mieści się lokal, nie jest obowiązkowa. Natomiast musi być tablica informacyjna - mówi A. Rynkiewicz.
  Jej zdaniem, narzekanie na ciasnotę w SP w Poddubówku jest co najmniej dziwne.
  - W tej miejscowości są zaledwie 483 osoby uprawnione do głosowania. Zważywszy na frekwencję, która w całej gminie Suwałki wyniosła zaledwie 24,5 proc., raczej nie było tłoku przy urnie. I to przy żadnej, bowiem na 5.018 mieszkańców uprawnionych, zagłosowało tylko 1.232 - urzędniczka podaje liczby.
  Obowiązkiem suwalskiej delegatury PKW jest również wizytacja lokali wyborczych. Ani w poprzednich latach, ani teraz nigdzie nie stwierdzono uchybień dyskwalifikujących poszczególne pomieszczenia.

  Czytaj także

   Komentarze

   Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama