Współczesna
  TV

  Współczesna TV

  Rozwiń
  Współczesna
  TV
  Zwiń

  Współczesna TV

  Współczesna TV, czyli nowa telewizja internetowa. Od poniedziałku do piątku specjalnie dla Was tworzymy ekskluzywne materiały wideo dotyczące regionu!

  Oni zasiądą na Wiejskiej

  Oni zasiądą na Wiejskiej

  Mariusz Kurzyk

  Gazeta Współczesna

  Aktualizacja:

  Gazeta Współczesna

  REGION. Gratulujemy naszym nowym posłom i senatorom! Chociaż prezentowane przez nas dane nie są jeszcze oficjalne, to raczej niewiele się zmienią. Nasz "etatowy" poseł - Jerzy Czepułkowski z SLD nie dostał się do Sejmu. Ustąpił pola Adamowi Puzie z PiS - staroście ełckiemu.
  Z okręgu olsztyńskiego w sejmowych fotelach zasiądzie 10 osób. Po 3 mandaty przypadły PiS i PO. Po jednym dostały Samoobrona, SLD, PSL i LPR.
  Puza idzie na Wiejską
  Już teraz wiadomo, że w Sejmie zasiądzie Adam Puza, starosta ełcki. W okręgu olsztyńskim ełczanin zajął II miejsce startując z listy PiS (pierwsze miał poseł Aleksander Szczygło). Biorąc pod uwagę, że tej partii przypadły 3 mandaty, raczej na pewno trafi na Wiejską w Warszawie.
  - Oczywiście nie można być posłem i starostą jednocześnie - stwierdza Adam Puza. - Jednak nigdy nie mówiłem, że dokończę kadencję. I to wcale nie dlatego, że miałem zostać posłem. To się stało zupełnie niechcący. Po prostu zaproponowano mi, żebym wystartował. Zastanawiałem się nad tym długo, bo w ogóle nie szykowałem się do tej kampanii.
  Już jutro potwierdzi się, czy starosta będzie musiał pożegnać się z zajmowanym stanowiskiem. Kogo widziałby na swojego zastępcę?
  - Są dwie takie osoby - przyznaje Puza. - Mam na myśli wicestarostę Jarosława Franczuka i członka zarządu Tomasza Andrukiewicza.
  Oczywiście to radni zdecydują, kto dokończy kadencję starosty. Jednak biorąc pod uwagę rozkład sił w radzie, kandydaci przyszłego posła mają na to duże szanse.
  Czepułkowski ma urlop
  Tak jak przewidywaliśmy - w walce do parlamentu z Adamem Puzą zmierzył się Jerzy Czepułkowski. W powiecie ełckim był na drugim miejscu wśród wszystkich kandydatów. Wokręgu olsztyńskim zajął III miejsce na liście SLD i w sejmowej ławie nie zasiądzie.
  - Przewidywałem, że tak będzie - stwierdza Czepułkowski. - Jednak ja się nie martwię. Po 4 latach intensywnej pracy mogę sobie wreszcie pozwolić na urlop.
  Co zamierza robić Czepułkowski, który po 8 latach pożegnał się z poselskim mandatem? Na pewno może wrócić do zawodu pedagoga - uczyć wychowania fizycznego, dziennikarstwa i nauk politycznych. Nie wiadomo jednak, czy skorzysta z tej możliwości, bo jak na razie... szykuje się do wyborów samorządowych.
  - Na wiem jeszcze, na jakie stanowisko będę startował - przyznaje były poseł SLD. - Jednak wynik wyborów parlamentarnych pokazuje, że ełczanie doceniają moją pracę.
  Trudny Orzech...
  Trzeci wynik w powiecie ełckim miał Andrzej Orzechowski, kandydat Platformy Obywatelskiej. W okręgu olsztyńskim skarbnik ełckiego starostwa zajął IVmiejsce z listy swojej partii.
  - Spodziewałem się nieco lepszego wyniku, bo liczyłem na trzecią pozycję - przyznaje Orzechowski.
  Biorąc pod uwagę, że Platforma dostanie zaledwie 3 mandaty - ełczanin raczej w Sejmie nie zasiądzie. Jednak sprawa nie jest tak oczywista. Nieoficjalnie mówi się, iż czołowy kandydat POz okręgu olsztyńskiego - Sławomir Rybicki - ma objąć funkcję szefa Biura Bezpieczeństwa Narodowego.
  - Jest to bardzo bliski współpracownik Donalda Tuska i na pewno doskonały kandydat na funkcję w Kancelarii Prezydenta - stwierdza Andrzej Orzechowski. - Gdyby tak się stało, zwolniłby się jeden poselski mandat. Dzięki temu Ełk miałby dwóch posłów w Sejmie.

  Czytaj także

   Komentarze

   Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama