Współczesna
  TV

  Współczesna TV

  Rozwiń
  Współczesna
  TV
  Zwiń

  Współczesna TV

  Współczesna TV, czyli nowa telewizja internetowa. Od poniedziałku do piątku specjalnie dla Was tworzymy ekskluzywne materiały wideo dotyczące regionu!

  Aleksandra Szyc-Kaczyńska Anna Zarazińska

  Gazeta Współczesna

  Aktualizacja:

  Gazeta Współczesna

  Jeszcze wczoraj rano Kolno cieszyło się, że będzie miało swego reprezentatna w parlamencie. Andrzej Duda miał wejść jako szósty poseł z Prawa i Sprawiedliości. Niestety okazało się, że powiat kolneński - podobnie jak grajewski - głosował na Polskie Stronnictwo Ludowe. Region reprezentować w Sejmie będzie ponownie Edmund Borawski.
  Niekwestionowane zwycięstwo Polskiego Stronnictwa Ludowego w regionie tłumaczyć można popularnością Edmunda Borawskiego, prezesa Spółdzielni Mleczarskiej Mlekpol w Grajewie. Zdobył on większość głosów sympatyków PSL i zapewnił sobie miejsce w parlamencie. W samym Grajewie głosowało na niego 521 osób, czyli niemal 70 proc. grajewian popierających PSL. Sporo głosów zdobył też kandydat PSL z Kolna, Stanisław Zbigniew Kamiński.
  W Stawiskach głsowało na niego blisko dwa razy więcje kandydatów niż na Borawskie-go. Na PSL głosowała też większość mieszkanców gminy Turośl i Grabowo. W obu powiatach na partię Pawlaka głosowało 4 878 osób.
  Prawo i Sprawiedliwość zdecydowanie wygrało w miastach. Kandydat PiS, Kazimierz Gwiaz-dowski, wójt gminy Radziłów, w Grajewie zyskał więcej głosów niż prezes Mlekpolu. Swój głos właśnie na Gwiazdowskiego oddało ponad 12 proc. grajewian. W Radziłowie PiS wybrało niemal 40 proc. wyborców i to właśnie tu zanotowano też najwyższą frekwencję (38,5 proc.) w powiecie grajewskim. O włos od uzsykania mandatu był Andrzej Duda z Kolna.
  - Parę godzin byłem posłem - żartuje Andrzej Duda, który według nieoficjanlych sondaży miał zapewnione miejsce w Sejmie. - Niestety PiS na Podlasiu nie otrzymał sześciu mandatów.
  Na Dudę głosowało ponad 2,3 tys. wyborców z czego 1,7 tys. to mieszkańcy powiatu kolneńskiego.
  - Mógłby zyskać jeszcze większą liczbę głosów, gdyby z powiatu nie startowało aż pięciu kandydatów - uważa jeden z mieszkańców Kolna. - Gdyby kandydaci się dogadali, może mielibyśmy swego reprezentanta w sejmie.
  Andrzej Duda, obecnie radny powiatu kolneńskiego, nie zamierza jednak zmarnować takiego poparacia.
  - Mam jeszcze czas, żeby zastanowić się co dalej - podkreśla Duda. - Może sejmik wojewódzki, zobaczymy.
  Duże poparcie w powiecie kolneńskim zyskała też Liga Polskich Rodzin, z ramienia której kandydował Sławomir Gromadzki, zastępca wójta w Małym Płocku. LPR wygrało w Małym Płocku i gminie Kolno.

  Czytaj także

   Komentarze

   Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama